İyulun 26-da Energetika naziri Pərviz Şahbazov Şəki şəhərində Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin Şəki filialının inzibati binasında vətəndaşları qəbul edib. Qəbulda Şəki və Qax rayonlarının sakinləri iştirak edib.
Həmin gün Energetika nazirinin müavini Samir Vəliyev Qəbələ şəhərində Qəbələ və Oğuz, nazir müavini Elnur Soltanov isə Zaqatalada Zaqatala və Balakən rayonlarının sakinlərini qəbul ediblər.
Vətəndaşların müraciətləri elektrik enerjisi təchizatı, fərdi yaşayış evlərinin qazlaşdırılması, elektrik enerjisinin keyfiyyəti, elektrik xətlərinin köhnəlməsi, elektrik sayğacının quraşdırılması, sənədləşdirilməsi, elektrik enerjisinə görə borc və cərimələr,  işlə təminat və digər məsələlərlə bağlı olub.
Energetika Nazirliyinin aidiyyəti struktur bölmələrinin nümayəndələrinin iştirakı ilə keçirilmiş qəbullarda hər bir vətəndaşın müraciəti diqqətlə dinlənilib, qaldırılan məsələlərin bir qismi yerindəcə həllini tapıb, digər müraciətlərin isə araşdırılması və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həll edilməsi üçün müvafiq tapşırıqlar verilib. Nazirliyin fəaliyyət dairəsinə aid olmayan müraciətlər müvafiq qurumlara çatdırılmaq üçün qeydiyyata alınıb.
Ümumilikdə qəbullarda 30-dan çox vətəndaşın müraciətinə baxılıb.
Qeyd edək ki, Şəki, Qəbələ və Zaqatalada təşkil olunmuş qəbullar barədə vətəndaşların ətraflı məlumatlandırılması üçün KİV-lərdə, Energetika Nazirliyinin rəsmi internet saytında (http://www.minenergy.gov.az) və "Facebook" səhifəsində elanlar verilib, nazirliyin saytında vətəndaşların qəbulu üçün elektron müraciətlərin onlayn qeydiyyata alınması məqsədilə imkanlar yaradılıb.

Minister of Energy of the Republic of Azerbaijan Parviz Shahbazov received citizens at the administrative building of Sheki branch of the Energy Regulatory Agency in Sheki on July 26. Citizens from Sheki, Qakh districts have participated in the reception.
On the same day Deputy Minister of Energy Samir Valiyev received residents from Gabala and Oghuz districts in Gabala city and Deputy Minister Elnur Soltanov from Zaqatala and Balakan in Zaqatala.
Citizens' appeals were related to the supply of electricity, gasification of individual houses, the quality of electricity, depreciation of electric lines, installation and documentation of electric meters, electricity debt and fines, employment and other issues.
It should be noted that the announcements were made on mass media, on the official website of the Ministry of Energy (www.minenergy.gov.az) and Facebook page in order to provide citizens with detailed information about the receptions held in Sheki, Gabala and Zaqatala. Opportunities have been created for citizens to register online on the website of the Ministry.