Energetika naziri “Ümumdünya Kommunal Xidmətlər Konqresi”ndə iştirak edəcək
Energetika naziri Pərviz Şahbazov Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin (BƏƏ) energetika və infrastruktur naziri Suhail Mohamed Al Mazroueinin dəvəti ilə 9-11 may tarixlərində Abu-Dabi şəhərində keçiriləcək “Ümumdünya Kommunal Xidmətlər Konqresi”ndə iştirak etmək məqsədilə bu ölkəyə səfər edib.
Səfər çərçivəsində nazirin Konqresin Strateji Konfransında panel müzakirələrində çıxışı, enerji və su təchizatının idarə edilməsi, bu sahələrdə innovativ məhsullar və yeni texnologiyaları nümayiş etdirən müxtəlif sərgilərdə iştirakı, həmçinin bir sıra görüşləri nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, Abu-Dabinin vəliəhdi, Şeyx Məhəmməd bin Zayed Əl Nahyanın himayəsi altında keçirilən “Ümumdünya Kommunal Xidmətlər Konqresi”ndə 50-dən çox ölkədən 14 energetika nazirinin, aparıcı enerji və su təchizatı müəssisələrini təmsil edən 70-dən çox sənaye rəhbərinin və 1000-dən çox nümayəndənin iştirakı gözlənilir.
“Ümumdünya Kommunal Xidmətlər Konqresi” qlobal enerji və kommunal xidmətlər sənayesinə dair fikir və strategiyalar mübadiləsi aparmağa imkan yaradan bir platformadır.

Energy Minister Parviz Shahbazov paid a visit to the United Arab Emirates (UAE) to participate in the World Utilities Congress to be held in Abu Dhabi on 9-11 May at the invitation of Minister of Energy and Infrastructure Suhail Mohamed Al Mazrouei.
Within the visit, the Minister's speech at the Strategic Conference of the Congress at panel discussions, his participation in the various exhibitions showcasing innovative products and new technologies in power and water management, as well as in a number of meetings are planned.
It should be noted that the World Utilities Congress held under the auspices of Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan, Crown Prince of Abu Dhabi, will convene 14 Energy Ministers, more than 70 industry CEOs of leading power and water utilities from more than 50 countries, and 1,000+ senior level delegates.
World Utilities Congress is a platform that enables to share insights and strategies on the global energy and utility industry.