Energetika naziri Serbiyanın ölkəmizdəki səfirini qəbul edib
Energetika naziri Pərviz Şahbazov Serbiya Respublikasının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Draqan Vladisavljeviçi qəbul edib.
Söhbət zamanı ölkələrimiz arasında dostluq və strateji tərəfdaşlıq münasibətlərindən bəhs edilib. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Serbiyaya səfəri, iki ölkə arasında əməkdaşlığın daha da yüksəldilməsinə töhfə verəcək birgə Bəyanatın və digər mühüm sənədlərin imzalanmasının Azərbaycan və Serbiya əlaqələrinin sürətli inkişafında önəmli rolu vurğulanıb.
Görüşdə energetika sahəsində mövcud əməkdaşlıq və gələcək strateji hədəflər barədə danışılıb, elektrik enerjisinin ixracı və təbii qaz sahələrində perspektiv imkanlar nəzərdən keçirilib.

Energy Minister Parviz Shahbazov has received Dragan Vladisavljevich, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Serbia to Azerbaijan.
During the conversation, friendly and strategic partnership relations between our countries were discussed. The president of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev's visit to Serbia and the signing of a joint statement and other important documents that will contribute to the further development of cooperation between the two countries have played an important role in the rapid development of Azerbaijani-Serbian relations.
The meeting discussed the existing cooperation in the field of energy and future strategic targets, and considered promising opportunities in the field of electricity export and natural gas.