Energetika naziri Salyanda vətəndaşları qəbul edib
Energetika naziri Pərviz Şahbazovun növbəti vətəndaş qəbulu mayın 20-də Salyan rayon Heydər Əliyev Mərkəzində keçirilib.
Nazirliyin müvafiq struktur bölmə rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilmiş qəbulda vətəndaşlar elektrik enerjisi təchizatı, elektrik və qaz sərfiyyatı ilə bağlı borcun yaranması, elektrik xətlərinin və dirəklərinin yenilənməsi, şəbəkəyə qoşulma, kənddə elektrik təsərrüfatının yenidən qurulması, transformatorun quraşdırılması, kəndlərin, yeni yaşayış massivlərinin qazlaşdırılması, sayğaclaşdırma, işlə təminat və digər məsələlərlə bağlı müraciətlərini diqqətə çatdırıblar.
Vətəndaşların müraciətləri dinlənilərək, qaldırılan məsələlərin qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həll edilməsi üçün müvafiq tapşırıqlar verilib. Nazirliyin fəaliyyət dairəsinə aid olmayan müraciətlər isə aidiyyəti qurumlara göndərilməsi üçün qeydə alınıb.
Qəbulda Salyan, Neftçala, Sabirabad və Füzuli rayonlarından, həmçinin Bakıdan və Şirvan şəhərindən olan 23 vətəndaşın müraciətinə baxılıb.

Minister of Energy received citizens in Salyan
The next citizen reception of the Energy Minister Parviz Shahbazov was held at the Heydar Aliyev Center in Salyan on 20 May.
At the reception held with the participation of the heads of the relevant structural units of the Ministry, citizens brought their appeals to the attention on electricity supply, debts related to electricity and gas consumption, renewal of power lines and poles, connection to the network, reconstruction of the power infrastructure in the village, transformer installations,gasification in villages and new residential areas, metering, employment and other issues.
Citizens ' appeals were reviewed, relevant instructions were given to study the issues raised during the receptions and to solve them in accordance with the requirements of the legislation. Appeals, which were not related to the activity of the Ministry, were registered to submit to the relevant bodies.
23 citizens from Salyan, Neftchala, Sabirabad and Fuzuli regions, as well as from Baku and Shirvan were received at the reception.