Energetika naziri Rusiya Enerji Həftəsində iştirak edəcək
Energetika naziri Pərviz Şahbazov Rusiya Federasiyası Baş nazirinin müavini Aleksandr Novakın dəvəti ilə cari ilin 12-14 oktyabr tarixlərində Moskva şəhərində keçiriləcək “Rusiya Enerji Həftəsi” Beynəlxalq Forumunda iştirak edəcək.
Bir sıra ölkələrin hökumət nümayəndələrinin, energetika sahəsində fəaliyyət göstərən beynəlxalq təşkilatların, nüfuzlu şirkətlərin rəhbərlərinin və aparıcı ekspertlərin qatılacağı Forumda ənənəvi və bərpa olunan enerji mənbələrindən istifadə, energetika sahəsində qlobal bazarlarda əməkdaşlıq, enerji keçidi və digər aktual məsələlər ətrafında müzakirələrin aparılacağı gözlənilir.
Forumda energetika nazirinin “Yeni çağırışlar, yeni imkanlar. Dünya neft-qaz bazarını nə gözləyir?” adlı paneldə müzakirələrə qatılması və ikitərəfli görüşlərin keçirilməsi nəzərdə tutulur.

Minister of Energy Parviz Shahbazov will participate at the Russian Energy Week International Forum to be held in Moscow on 12-14 October at the invitation of Alexander Novak, the Deputy Prime Minister of the Russian Federation.
It is expected that the use of traditional and renewable energy sources, cooperation in global energy markets, energy transition and other topical issues will be discussed at the Forum, which will be attended by government representatives of a number of countries, international organizations operating in the energy sector, heads of influential companies and leading experts.
At the forum, it is planned that the Minister of Energy will participate at the New Challenges, New Opportunities: What’s in Store for the Oil and Gas Market? Plenary Session and hold bilateral meetings.