Energetika naziri Pərviz Şahbazovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti sabah Ukraynaya səfər edəcək
Yanvarın 31-də Kiyev şəhərində Azərbaycan Respublikası ilə Ukrayna arasında iqtisadi əməkdaşlıq məsələləri üzrə Hökumətlərarası Komissiyanın 12-ci iclası keçiriləcək. İclasda hökumətlərarası komissiyanın həmsədrləri, Azərbaycanın Energetika naziri Pərviz Şahbazov və Ukraynanın İnfrastruktur naziri Vladislav Kriklinin başçılıq etdikləri nümayəndə heyətləri iştirak edəcək. Komissiyanın gündəliyinə iki ölkə arasında ticarət-iqtisadi, enerji, nəqliyyat, infrastruktur, yüksək texnologiyalar, kənd təsərrüfatı, turizm, mədəniyyət və digər sahələrdə əməkdaşlığa dair məsələlər daxil edilib. Gündəlikdəki məsələlərin müzakirəsindən sonra Hökumətlərarası Komissiyasının 12-ci iclasının yekunlarına dair Protokol və bir neçə sənədin imzalanması nəzərdə tutulub.
Komissiyanın iclası çərçivəsində yanvarın 29-da Energetika naziri Pərviz Şahbazov, SOCAR-ın prezidenti Rövnəq Abdullayev, eləcə də bir sıra qurumlar və işgüzar dairələrin nümayəndələrindən ibarət heyət Odessada bir sıra infrastruktur obyektlərinə baş çəkəcək. Yanvarın 30-da isə “Energetika sahəsində əməkdaşlıq üzrə Azərbaycan-Ukrayna İşçi Qrupu”nun növbəti iclası və biznes dairələrinin iştirakı ilə dəyirmi masa keçiriləcək.

The delegation led by Minister of Energy Parviz Shhbazov will pay a visit to Ukraine
The 12th session of the Intergovernmental Commission on Economic Cooperation between the Republic of Azerbaijan and Ukraine will be held in Kiev on January 31. Delegations led by the co-chairs of the intergovernmental commission, the Minister of Energy of Azerbaijan Parviz Shahbazov and the Minister of Infrastructure of Ukraine Vladislav Krykliy will attend the meeting. The agenda of the Commission includes cooperation between the two countries on trade and economic, energy, logistics and infrastructure, high technologies, agriculture, culture, tourism and other fields. Following the discussion of issues on the agenda, a Protocol and several documents will be signed on the outcomes of the 12th meeting of the Intergovernmental Commission.
Within the meeting of the Commission on January 29, the Minister of Energy Parviz Shahbazov, SOCAR President Rovnag Abdullayev, as well as delegation of several organizations and business circles in Odessa will visit a number of infrastructure facilities. On January 30, the next meeting of the “Azerbaijan-Ukraine Working Group on Energy Cooperation” and a roundtable with the participation of business circles will be held.