Energetika naziri Pərviz Şahbazov Qazaxıstana səfər edəcək
15-16 noyabr 2019-cu il tarixlərində Qazaxıstanın Almatı şəhərində Dayanıqlı İnkişaf Məqsədləri üzrə “Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinin tətbiqi üçün maliyyə vəsaitlərinin səfərbər edilməsi” adlı ilk Regional sammit keçiriləcək. Sammitdə Azərbaycanı Energetika naziri Pərviz Şahbazov təmsil edəcək. Energetika nazirinin sammitin açılışında çıxışı, eləcə də “Strateji siyasətə dair dialoq: DİM-lərə çatmaq üçün düzgün yol seçmişikmi?” adlanan sessiyada panel müzakirələrdə iştirakı nəzərdə tutulub.
Asiya İnkişaf Bankı (AİB) və BMT-nin İnkişaf Proqramının Qazaxıstan nümayəndəliklərinin dəstəyi ilə Qazaxıstanın Milli İqtisadiyyat Nazirliyi tərəfindən təşkil olunan sammitin məqsədi Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinə nail olmaq üçün resursların səfərbər edilməsi prosesində bütün maraqlı tərəflər arasında dialoqun yaradılmasıdır.
Tədbirdə hökumət, donor təşkilatları, biznes dairələri və vətəndaş cəmiyyətinin təmsilçilərindən ibarət 300 nümayəndənin iştirakı gözlənilir.

The Minister of Energy will pay a visit to Kazakhstan
The 1st Regional Summit on Sustainable Development Goals, "Mobilizing Finance for Sustainable Development Goals" will be held in Almaty, Kazakhstan on November 15-16, 2019. The Minister of Energy of Azerbaijan Parviz Shahbazov will represent Azerbaijan at the Summit. The minister is expected to attend the opening ceremony of the summit, as well as participate in the panel discussion at the session entitled “Dialogue on strategic policy: is the right path chosen to achieve the Sustainable Development Goals?”
The purpose of the summit, organized by the Ministry of National Economy of Kazakhstan with the support of the Asian Development Bank (ADB) and the UN Development Program in Kazakhstan, is to initiate a dialogue between all the sides interested in mobilizing resources to achieve the Sustainable Development Goals.
300 representatives of government, donor organizations, business circles and civil society are expected to take part in the event.