Energetika naziri Pərviz Şahbazov Nazirliyin kollektivini əzəli Azərbaycan torpağı olan Qarabağın erməni işğalından azad edilməsi və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə müzəffər ordumuzun qazandığı  Qələbə münasibəti ilə təbrik edib.
Vətənin müdafiəsi naminə canlarını əsirgəmədən döyüşərək, hünər və həqiqi vətənpərvərlik nümunəsi göstərən əsgər və zabitlərimizin rəşadəti, iradəsi və ruh yüksəkliyi haqqında danışan Nazir qeyd edib ki, bu  qələbə Azərbaycan tarixinin ən şanlı səhifələrindən biridir və ölkəmizin son illərdə siyasi, iqtisadi, diplomatik, ordu quruculuğu və digər sahələrdə əldə etdiyi uğurların  nəticəsidir. Bildirilib ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ermənistan Respublikasının baş naziri və Rusiya Federasiyasının Prezidentinin imzaladıqları bəyanat ölkəmizin maraqlarına tam uyğundur və belə bir mühüm sənədin imzalanması  döyüş meydanında qazanılan qələbə sayəsində mümkün olub.
Sonda Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün bərpası uğrunda həyatını itirmiş hərbiçilər, həmçinin hərbi əməliyyatlar zonasından uzaqda vəhşicəsinə hücumlar nəticəsində həlak olmuş vətəndaşlarımızın xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.

Minister of Energy Parviz Shahbazov congratulated the staff of the Ministry on the victory
Minister of Energy Parviz Shahbazov congratulated the staff of the Ministry on the liberation of the ancient Azerbaijani land-Karabakh from the Armenian occupation and victory of our victorious army, under the lidership of the Supreme Commander-in-Chief, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev.
Speaking about the courage, willpower and enthusiasm of our soldiers and officers who fought for the defense of the motherland and demonstrated bravery and true patriotism, the Minister noted that this victory is one of the most glorious pages in the history of Azerbaijan and is the result of our achievements in political, economic, diplomatic, army building and other spheres in recent years. It was noted that the statement signed by the president of the Republic of Azerbaijan, Prime Minister of the Republic of Armenia and the President of the Russian Federation fully conforms to the interests of our country, and the signing of such an important document was possible thanks to the victory on the battlefield.
At the end, a minute of silence was observed in memory of the servicemen who lost their lives to restore the territorial integrity of Azerbaijan, as well as our citizens who died as a result of savage attacks far from the operation zone.