Energetika naziri Pərviz Şahbazov Əlcəzairin Baş naziri ilə görüşüb
Əlcəzair Xalq Demokratik Respublikasının Baş naziri Aymin Benəbderəhman energetika naziri Pərviz Şahbazovu qəbul edib.
Baş nazir Azərbaycan Prezidentinin Ərəb Dövlətləri Liqasının 31-ci Zirvə toplantısında iştirakını iki ölkə arasında yüksək münasibətlərin göstəricisi kimi qiymətləndirib və Əlcəzair Prezidenti Abdelmacid Tebbunun salamlarını dövlət başçısına çatdırmağı xahiş edib.
Energetika naziri Pərviz Şahbazov isə bildirib ki, Əlcəzairlə hərtərəfli, o cümlədən enerji əməkdaşlığının inkişaf etdirilməsinə Azərbaycan Prezidenti tərəfindən xüsusi diqqət yetirilir. Bu səfər çərçivəsində aparılan ikitərəfli müzakirələr və neft-qaz sahəsində imzalanan əməkdaşlıq sənədi məhz bu siyasətin həyata keçirilməsinə xidmət edir.
Görüşdə Azərbaycan ilə Əlcəzairin iqtisadi əlaqələrinin inkişaf etdirilməsinin vacibliyi vurğulanıb. Enerji sahəsində əməkdaşlığın perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb və bu sahədə irəliləyişlərə nail olmaq üçün Əlcəzair hökuməti tərəfindən zəruri dəstəyin göstəriləcəyi qeyd edilib.

Minister of Energy Parviz Shahbazov has met with Prime Minister of Algeria
Prime Minister of People's Democratic Republic of Algeria Aymen Benabderrahmane has received Minister of Energy Parviz Shahbazov.
Prime Minister hailed President Ilham Aliyev’s participation in the 31st Arab League Summit as an indicator of high level of relations between the two countries and asked to convey the greetings of Algerian President Abdelmadjid Tebboune to the President of Azerbaijan.
Minister of Energy Parviz Shahbazov emphasized that Azerbaijani President pays a special attention to the development of comprehensive, including energy cooperation with Algeria. The bilateral discussions held and the cooperation document signed in the field of oil and gas within the framework of this visit contribute to the implementation of this policy.
The sides also stressed the importance of developing the economic relations between Azerbaijan and Algeria. They also exchanged views on the prospects of cooperation in the field of energy, and it was emphasized that the necessary support will be provided by the Algerian government to achieve progress in this area.