Energetika naziri Pərviz Şahbazov Pakistan İslam Respublikasının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Bilal Hayeni qəbul edib.
Səfiri ölkəmizdə diplomatik fəaliyyətə başlaması münasibəti ilə təbrik edərək, ona uğurlar arzulayan nazir, Azərbaycan və Pakistan arasındakı möhkəm dostluq münasibətlərini qeyd edib, Ermənistanın hərbi təcavüzünə qarşı həyata keçirdiyi əks-hücum əməliyyatları zamanı Pakistanın daim Azərbaycanın yanında olmasını və haqlı mübarizəsini dəstəkləməsini yüksək qiymətləndirdiyini bildirib, beynəlxalq səviyyədə tanınmış sərhədlər daxilində ölkəmizin ərazi bütövlüyünün bərpa olunmasında Pakistanın verdiyi mühüm siyasi, mənəvi dəstəyə və qəti mövqeyinə görə təşəkkürünü bildirib.
Səfir Bilal Haye öz növbəsində Azərbaycan hökumətini və xalqını böyük qələbə münasibətilə təbrik edib, Pakistanın hər zaman Dağlıq Qarabağ məsələsində Azərbaycanın haqlı və ədalətli mövqeyini dəstəklədiyini bildirib. Səfir hərbi əməliyyatların dayandırılması barədə tərəflər arasında imzalanmış bəyanatı alqışladığını, bu sənədin bölgədə sabitliyə və inkişafa yol açacağına inamını vurğulayıb.
Görüşdə iki ölkə arasında müxtəlif sahələrdə əməkdaşlıq məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb, Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Pakistan İslam Respublikası Hökuməti arasında enerji sahəsində əməkdaşlıq haqqında Sazişdən irəli gələn məsələlər nəzərdən keçirilib, enerji sektorunda investisiya imkanları və ikitərəfli əməkdaşlığın inkişaf perspektivləri müzakirə edilib.

Minister of Energy meets with Pakistan`s Ambassador to Azerbaijan
Minister of Energy Parviz Shahbazov received Bilal Hayee, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Pakistan to Azerbaijan.
Congratulating the ambassador on the commencement of diplomatic activity in our country, wishing him success, the minister noted the strong friendly relations between Azerbaijan and Pakistan, highly appreciated Pakistan's standing by Azerbaijan and its support for its just struggle during counter-offensive operations against Armenian military aggression, thanked Pakistan for its important political, moral support and firm position in the restoration of the country's territorial integrity within its internationally recognized borders.
Ambassador Bilal Hayee, in turn, congratulated the government and people of Azerbaijan on the great victory and said that Pakistan always supports Azerbaijan's fair and just position on the Nagorno-Karabakh issue. The ambassador welcomed the statement signed between the parties on the cessation of military operations and expressed confidence that this document would lead to stability and development in the region.
The sides exchanged views on cooperation between the two countries in various fields, reviewed the issues arising from the agreement on energy cooperation between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Islamic Republic of Pakistan, discussed investment opportunities in the energy sector and prospects for the development of bilateral cooperation.