Energetika naziri Pərviz Şahbazov ilə Özbəkistanın ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Bahrom Aşrafxanov arasında görüş keçirilib. Nazir, Bahrom Aşrafxanovu ölkəmizdə diplomatik fəaliyyətə başlaması münasibətilə təbrik edib və ona uğurlar arzulayıb.
Görüş zamanı Pərviz Şahbazov səfirə Ermənistanın ölkəmizə qarşı son hərbi təxribatları və Azərbaycanın öz ərazisində apardığı əks-hücum əməliyyatları barədə məlumat verib. Görüşdə humanitar atəşkəsin əldə olunmasına baxmayaraq, Ermənistan silahlı qüvvələrinin cəbhə zonasından uzaqda yerləşən yaşayış məntəqələrinə hücumları, o cümlədən Azərbaycanın ikinci böyük şəhəri Gəncəyə raket zərbələri nəticəsində dinc sakinlərin həlak olması və strateji obyektlərin hədəfə alınması diqqətə çatdırılıb.
Nazir Pərviz Şahbazov Özbəkistanın Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin Azərbaycanın ərazi bütövlüyü və suverenliyi çərçivəsində həllinə verdiyi dəstəyə görə səfir Bahrom Aşrafxanova təşəkkür edib.
Görüşdə, həmçinin iki ölkə arasında energetika sahəsində əməkdaşlığın hazırkı vəziyyəti və inkişaf perspektivləri, həmçinin “Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi və Özbəkistan Respublikasının Energetika Nazirliyi arasında Anlaşma Memorandumu”nun imzalanmasına dair  məsələlər müzakirə edilib.

Minister of Energy informed the Uzbekistan Ambassador about the provocations of Armenia
Minister of Energy Parviz Shahbazov met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Uzbekistan to Azerbaijan Bahrom Ashrafkhanov. The Minister congratulated Bahrom Ashrafkhanov on the start of diplomatic activity in the country and wished him success.
During the meeting, Parviz Shahbazov informed the Ambassador about the latest military provocations of Armenia against our country and counter-attack operations carried out by Azerbaijan in its territory. Despite of the achievement of a humanitarian ceasefire, attacks of the Armenian Armed Forces on settlements located far from the frontline zone, including killing of civilians and targeting strategic facilities as a result of missile strikes to the second largest city of Azerbaijan, Ganja were brought to the attention at the meeting.
Minister Parviz Shahbazov thanked Ambassador Bahrom Ashrafkhanov for Uzbekistan's support for the settlement of the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict within the framework of Azerbaijan's territorial integrity and sovereignty.
The sides also discussed the current state and prospects of energy cooperation between the two countries, as well as issues related to the signing of the “Memorandum of Understanding between the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Energy of the Republic of Uzbekistan”.