Mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları rəhbərlərinin və onların müavinlərinin regionlarda vətəndaş qəbulu qrafikinə uyğun olaraq, dekabrın 20-də Energetika naziri Pərviz Şahbazov Kürdəmir şəhərində Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin Kürdəmir filialının inzibati binasında vətəndaşları qəbul edib. Həmin gün Energetika nazirinin müavini Samir Vəliyev Göyçayda, nazir müavini Elnur Soltanov isə Zərdab şəhərində vətəndaşlarla görüşüb.
Qəbuldan öncə nazir Pərviz Şahbazov və Kürdəmir Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Ceyhun Cəfərov rayonun mərkəzində ucaldılmış ümummilli lider Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edərək önünə gül dəstəsi qoyub və xatirəsini ehtiramla yad ediblər.
Qəbul zamanı vətəndaşlar enerji təchizatı şəbəkəsinə qoşulma, texniki şərtin alınması, elektrik enerjisinin keyfiyyəti, elektrik enerjisinə görə yaranmış borc və cərimələr, sahibkarlıq obyektlərinin elektrik enerjisi ilə təchizatı, sayğaclaşdırma, enerji təchizatında yaranan fasilələr, təbii qaz təchizatı, işlə təminat və digər məsələlərlə bağlı müraciətlərini diqqətə çatdırıblar.
Energetika Nazirliyinin aidiyyəti struktur bölmələrinin nümayəndələrinin iştirakı ilə keçirilmiş qəbullarda vətəndaşların müraciətləri dinlənilib və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həll edilməsi üçün müvafiq tapşırıqlar verilib. Nazirliyin fəaliyyət dairəsinə aid olmayan müraciətlər müvafiq qurumlara çatdırılması üçün qeydiyyata alınıb.
Ümumilikdə qəbullarda Kürdəmir, Ucar, Göyçay, Zərdab və Ağsu rayonlarından gələn 25 vətəndaşın müraciətinə baxılıb.

Citizen reception by the Minister of Energy in Kurdamir and Deputy Ministers in Goychay, Zardab
The Minister of Energy of the Republic of Azerbaijan Parviz Shahbazov received citizens at the administrative building of Kurdamir branch of the Energy Regulatory Agency in Kurdamir city on December 20 in accordance with the schedule of citizen recepion by the heads and deputy heads of the central executive authorities. On the same day, Deputy Minister of Energy Samir Valiyev received citizens in Goychay and Deputy Minister Elnur Soltanov in Zardab city.
Before the reception, the Minister Parviz Shahbazov and the Head of the Executive Authority of Kurdamir District Jeyhun Jafarov visited the monument erected to National Leader Heydar Aliyev in the centre of the district and paid tribute to his memory by laying flowers.
Citizens' appeals were related to the connection to the energy supply network, the getting of technical specification, the supply of electricity of enterprises, the quality of electricity, the debts and fines calculated for the electricity, installation of gas meters, interruptions in the supply of electricity, the supply of natural gas, employment and other issues.
In total, appeals of about 25 citizens from Kurdamir, Ujar, Goychay, Zardab and Agsu were admitted during the reception.