Qazaxıstanda Astana Beynəlxalq Forumu çərçivəsində energetika naziri Pərviz Şahbazov ilə Beynəlxalq Bərpa Olunan Enerji Agentliyinin (IRENA) baş direktoru Francesco La Camera arasında görüş olub.
Görüşdə bərpa olunan enerjinin istehsalı - ixracı ilə bağlı həyata keçirilən və planlaşdırılan layihələr, eləcə də yaşıl enerji texnologiyalarının inkişafına dair fikir mübadiləsi aparılıb. Azərbaycanın 2023-2024-cü illər üzrə IRENA Şurasına üzvlüyü çərçivəsində əməkdaşlıq məsələləri nəzərdən keçirilib.
Görüşdə Azərbaycanda bərpa olunan enerji sahəsində imkanların dəyərləndirilməsinə IRENA-nın dəstəyi ifadə edilib.

Within the Astana International Forum in Kazakhstan, a meeting was held between Minister of Energy Parviz Shahbazov and Director General of the International Renewable Energy Agency (IRENA) Francesco La Camera.
During the meeting, the sides exchanged views on the projects implemented and planned for the production and export of renewable energy, as well as the development of green energy technologies. Cooperation within the Azerbaijan's membership in the IRENA Council for 2023-2024 was considered.
IRENA`s support for the assessment of opportunities in the field of renewable energy in Azerbaijan was expressed at the meeting.