Energetika naziri Pərviz Şahbazov Moskvada “Rusiya Enerji Həftəsi” çərçivəsində Rusiya Federasiyası Baş nazirinin müavini Aleksandr Novakla görüşüb.
İki ölkə arasında müttəfiqlik səviyyəsinə yüksələn münasibətlərin bütün sahələrdə inkişafından məmnunluq ifadə edilib. Enerji əməkdaşlığının ikitərəfli münasibətlərdə mühüm rolu qeyd olunub.
Görüşdə Azərbaycan və Rusiya arasında enerji sahəsində ikitərəfli əlaqələrin inkişafına və “OPEC plus” formatı çərçivəsində əməkdaşlığa dair məsələlər müzakirə edilib. Elektrik enerjisi, bərpa olunan enerji, eləcə də neft-qaz üzrə enerji əməkdaşlığının genişləndirilməsi perspektivləri nəzərdən keçirilib. Həmçinin Şimal-Cənub elektrik enerjisi dəhlizinin yaradılması istiqamətində görülən işlərlə bağlı da fikir mübadiləsi aparılıb.

Energy Minister Parviz Shahbazov met with Alexander Novak, Deputy Prime Minister of the Russian Federation within the Russian Energy Week in Moscow.
The sides expressed satisfaction with the development of relations between the two countries, which have risen to the level of alliance in all areas. The important role of energy cooperation in bilateral relations was noted.
At the meeting, issues related to the development of bilateral relations between Azerbaijan and Russia in the field of energy and cooperation within the OPEC plus format were discussed. The opportunities for expanding energy cooperation on electricity, renewable energy, as well as oil and gas were considered. The sides also exchanged views on the work done to create the North-South Power Transmission corridor.