Energetika naziri İkinci Antalya Diplomatiya Forumunda iştirak edəcək
Energetika naziri Pərviz Şahbazov Türkiyənin xarici işlər naziri Mövlud Çavuşoğlunun dəvəti ilə Türkiyəyə səfər edib. Nazir cari ilin 11-13 mart tarixlərində Antalya şəhərində “Diplomatiyanın Yenidən Qurulması” mövzusunda keçiriləcək İkinci Antalya Diplomatiya Forumunda (ADF) iştirak edəcək.
Energetika naziri forum çərçivəsində “Enerji təhlükəsizliyində qarışıqlıq” panelində müzakirələrə qatılacaq.
Xatırladaq ki, Türkiyə Prezident Administrasiyasının himayədarlığı ilə Xarici İşlər Nazirliyi tərəfindən təşkil olunan Antalya Diplomatiya Forumu dünyanın bir çox ölkəsindən dövlət və hökumət başçıları, nazirlər, tanınmış dövlət və siyasi xadimləri, nüfuzlu siyasətçilər, elm, fikir və iş adamları və media nümayəndələrini bir araya gətirən və dialoqu təşviq edən platformadır.

The Minister of Energy will participate in the second Antalya Diplomacy Forum
Energy Minister Parviz Shahbazov visited Turkey at the invitation of Turkish Foreign Minister Mevlut Cavusoglu. The Minister will participate in the second Antalya Diplomacy Forum (ADF) under the theme of Recoding Diplomacy, which will be held in Antalya on 11-13 March 2022.
Within the forum, the Energy Minister will participate in the discussion of the panel named energy security in turmoil.
The Antalya Diplomacy Forum, organized by the Ministry of Foreign Affairs under the auspices of the Presidency of Turkiye, is a platform that brings together Heads of states and governments, ministers, well-known statesmen and political figures, influential politicians, scientists, businessmen and media representatives from many countries around the world and promotes dialogue.