Avqustun 30-da Energetika naziri Pərviz Şahbazov Gəncə şəhərində Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin Gəncə filialının inzibati binasında vətəndaş qəbulu keçirib. Həmin gün Energetika nazirinin müavini Samir Vəliyev də Goranboy şəhərində vətəndaşları qəbul edib.
Vətəndaşların müraciətləri elektrik enerjisi təchizatı, elektrik xətlərinin və transformatorların yenilənməsi, elektrik dirəklərinin yerinin dəyişdirilməsi, elektrik enerjisi verilişindəki fasilələr, elektrik enerjisi və qaza görə yaranan borc və cərimələr, qaz təchizatı, qaz sayğacının quraşdırılması, işlə təminat və digər məsələləri əhatə edib.
Vətəndaş qəbulu zamanı Mingəçevir şəhəri və Samux rayonundan qəbula gələn vətəndaşların da müraciətləri dinlənilib, operativ həlli üçün lazımi tədbirlər görülüb.
Ümumilikdə qəbullarda 40-a yaxın vətəndaşın müraciətinə baxılıb.
Qeyd edək ki, Gəncə və Goranboy şəhərlərində təşkil olunmuş qəbullar barədə vətəndaşların ətraflı məlumatlandırılması üçün KİV-lərdə, Energetika Nazirliyinin rəsmi internet saytında (http://www.minenergy.gov.az) və "Facebook" səhifəsində elanlar verilib, nazirliyin saytında vətəndaşların qəbulu üçün elektron müraciətlərin onlayn qeydiyyata alınması məqsədilə imkanlar yaradılıb.

Citizen reception by the Minister of Energy in Ganja and Deputy Minister in Goranboy
The Minister of Energy of the Republic of Azerbaijan Parviz Shahbazov received citizens at the administrative building of the Ganja branch of the Energy Regulatory Agency in Ganja city on August 30.
On the same day Deputy Minister of Energy Samir Valiyev has received citizens in Goranboy.
Citizens' appeals were related to the supply of electricity, renewal of power lines and transformers, replacement of electric posts, interruptions in electricity supply gas and electricity debt and fines arising out of such debts, the supply of gas, installation of gas meters, employment and other issues.
Citizens from Mingachevir city and Samukh district were also heard and necessary measures have been taken for operative solution.
In total, about 40 citizens were admitted during the reception.
It should be noted that the announcements were made on mass media, on the official website of the Ministry of Energy (www.minenergy.gov.az) and Facebook page in order to provide citizens with detailed information about the receptions held in Ganja and Goranboy. Opportunities have been created for citizens to register online on the website of the Ministry.