Energetika naziri Pərviz Şahbazov Çexiya Respublikasının Azərbaycandakı səfiri Milan Ekerti səlahiyyət müddətinin bitməsi ilə əlaqədar qəbul edib.
Görüşdə iki ölkə arasında enerji əməkdaşlığı, o cümlədən Azərbaycanın Energetika Nazirliyi ilə Çexiyanın Sənaye və Ticarət Nazirliyi arasında energetika sahəsində əməkdaşlıq haqqında imzalanmış Sazişdən irəli gələn, həmçinin birgə İşçi Qrupun yaradılması və onun ilk iclasının keçirilməsi kimi məsələlər müzakirə edilib.
Nazir Azərbaycanda səlahiyyət müddəti başa çatan səfirə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb, səfir isə bundan sonra da iki ölkə arasında enerji əlaqələrinin genişlənəcəyinə əminliyini ifadə edib.

Azerbaijani Energy Minister Parviz Shahbazov received Czech Ambassador to Azerbaijan Milan Ekert due to the end of his term.
The sides discussed issues of energy cooperation between the two countries, including those arising from the agreement between Azerbaijani Energy Ministry and the Ministry of Industry and Trade of Czech Republic on cooperation in the sphere of energy, also the creation of a joint working group and holding its first meeting.
The Minister wished success to the ambassador, whose term has expired in Azerbaijan, and the ambassador expressed confidence that the energy relations between the two countries will continue to expand.