Energetika naziri Cəlilabadda vətəndaşlarla görüşüb
Energetika Nazirliyinin aidiyyəti struktur bölmələrinin nümayəndələrinin iştirakı ilə keçirilmiş qəbulda vətəndaşlar elektrik enerjisi təchizatı, enerjidən istifadəyə görə yaranmış cərimə və borcun silinməsi, elektrik enerjisinin keyfiyyəti, kəndlərin elektrik təsərrüfatı, elektrik dirəklərinin vəziyyəti, hava elektrik veriliş xəttinin yerinin dəyişdirilməsi, ərazilərin qazlaşdırılması, işlə təminat, eləcə də bərpa olunan enerji sahəsi üzrə ictimai birliyin yaradılması təklifi ilə bağlı müraciətlərini diqqətə çatdırıblar.
Vətəndaşların müraciətləri dinlənilib, həlli araşdırma tələb edən məsələlərin qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həll edilməsi üçün müvafiq tapşırıqlar verilib. Nazirliyin fəaliyyət dairəsinə aid olmayan müraciətlər isə müvafiq qurumlara çatdırılması üçün qeydiyyata alınıb.
Qəbul zamanı Bakı şəhəri, Cəlilabad, Lənkəran və Biləsuvar rayonlarından olan 30-a yaxın vətəndaşın müraciətlərinə baxılıb.

Minister of Energy met with citizens in Jalilabad
At the reception held with the participation of representatives of the relevant structural divisions of the Ministry of Energy, citizens brought their appeals to the attention on electricity supply to citizens, fines and debt write-offs for energy use,quality of electricity, power infrastructure, electric poles, relocation of overhead power transmission lines, gasification of territories, employment, as well as the proposal on the establishment of a public association in the field of renewable energy.
Citizens' appeals were heard, relevant instructions were given to solve the issues requiring investigation in accordance with the requirements of the legislation. Appeals, which were not related to the scope of activity of the Ministry, were registered for delivery to the relevant bodies.
During the reception, the appeals of about 30 citizens from Baku, Jalilabad, Lankaran and Bilasuvar regions were considered.