Elektrik təchizatı şəbəkələrinə qoşulma üzrə İşçi qrupunun növbəti iclası keçirilib
Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın “Elektrik təchizatı şəbəkələrinə qoşulma” İşçi qrupunun növbəti iclası 24 dekabr tarixində videokonfrans formatında keçirilib.
Videokonfransı açıq elan edən İşçi qrupunun rəhbəri, energetika nazirinin müavini Samir Vəliyev öz giriş nitqində iclasın Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin anadan olmasının 60 illik yubileyinə təsadüf etdiyinə diqqət çəkərək, ölkə başçısının müəyyən etdiyi inkişaf strategiyasında biznes mühitinin davamlı olaraq yaxşılaşdırılmasının və sahibkarlığın inkişafının prioritet istiqamətlərdən olduğunu vurğulayıb.
İclasda Elektrik təchizatı şəbəkəsinə qoşulma üzrə Kommunikasiya Strategiyasının İşçi qrup üzvləri tərəfindən təqdim olunmuş rəy və təkliflər nəzərə alınmaqla təkmilləşdirildiyi və təsdiq olunduğu bildirilib. Strategiyanın kütləvi informasiya vasitələrinin imkanlarından istifadə edilməklə geniş ictimaiyyətə təqdim olunması üzrə konkret planlara dair təkliflər təqdim olunub.
İşçi qrupun 2021-ci il üzrə fəaliyyətinin yekunları və Fəaliyyət Planında icrası tamamlanmamış tədbirlərin icra vəziyyəti müzakirə olunub. 2022-ci il üçün Fəaliyyət Planının layihəsinin Azərbaycan Respublikasının Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyasına təqdim edildiyi bildirilib.
Elektrik təchizatı şəbəkələrinə qoşulma sahəsində aparılmış islahatlarla bağlı sahibkarlar arasında cari ilin IV rübündə keçirilmiş sorğunun yekunlarına dair təqdimat nümayiş olunub, əldə edilmiş nəticələr təhlil edilib və məmnunluğun artırılmasına dair atılmalı olan addımlar müəyyənləşdirilib.
İclasda Energetika Nazirliyi, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi, “Azərişıq” ASC, Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi, “BHM” hüquq şirkətlərinin nümayəndələri iştirak edib.

On December 24, the next meeting of the Working Group on connection to power supply networks of the Commission on Business Environment and International Rankings was held in video conference format.
In his opening speech, the head of the Working Group, Deputy Minister of Energy Samir Valiyev noted that the meeting coincided with the 60th birth anniversary of President Ilham Aliyev and stressed that the continuous improvement of the business environment and the development of entrepreneurship are among the priorities in the development strategy defined by the President.
At the meeting, it was noted that the communication strategy for connecting to the power supply network was improved and approved by taking into account the opinions and proposals submitted by the working group members. Proposals on specific plans for the strategy to be presented to the public using the opportunities of mass media were presented.
Results of the Working Group's activities for 2021 and implementation status of uncompleted activities in the Action Plan were discussed. It was noted that the draft action plan for 2022 was submitted to the Commission on Business Environment and International Rankings of the Republic of Azerbaijan.
A presentation was made on the results of a survey conducted among entrepreneurs in the fourth quarter of this year on the reforms in the field of connection to the power supply network, the results were analyzed and steps to be taken to increase satisfaction were identified.
The representatives from the Ministry of Energy, the Ministry of Economy, Small and Medium Business Development Agency, Azerishig OJSC, State Agency for Public Service and Social Innovations, BHM Law Firm took part at the meeting.