“Elektrik təchizatı şəbəkələrinə qoşulma” İşçi qrupunun növbəti iclası keçiriləcək
28 mart 2023-cü il tarixində saat 15:00-da Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın “Elektrik təchizatı şəbəkələrinə qoşulma” İşçi qrupunun videokonfrans formatında iclası keçiriləcək.
İclasda “Kommunal xidmətlərə (elektrik təchizatı şəbəkəsinə) qoşulma” indikatoru ilə bağlı 2022-2023-cü illər üzrə Yol Xəritəsində və İşçi qrupun 2022-ci il üçün Fəaliyyət Planında, eləcə də “Elektrik təchizatı şəbəkələrinə qoşulma üzrə Kommunikasiya Strategiyası”nda nəzərdə tutulan tədbirlərin icra vəziyyətinə dair 2022-ci il üzrə hesabatlar müzakirə ediləcək, elektrik təchizatı şəbəkəsinə qoşulma sahəsində aparılmış islahatlara dair görülən işlər barədə məlumatlar veriləcək.

The meeting of the Working Group on Connection to Power Supply Networks of the Commission on Business Environment and International Rankings through videoconference will be held on 28 March at 15:00.
At the meeting, reports on the implementation status of the measures envisaged in the Road Map for 2022-2023 regarding the "Connection to communal services (electricity supply network)" indicator and the Action Plan of the Working Group for 2022, as well as in the Communication Strategy for Connecting to Power Supply Networks for 2022 will be discussed, information will be provided on the reforms carried out in the field of connection to the power supply network.