Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın “Elektrik təchizatı şəbəkələrinə qoşulma” İşçi qrupunun videokonfrans formatında növbəti iclası keçirilib.
İclasda Dünya Bankı Qrupunun “Əlverişli Biznes Mühiti” layihəsinin “Kommunal xidmətlərə qoşulma: Elektrik”” indikatoru üzrə Diaqnostika Matrisasının yekun variantı təqdim edilib, bu sahədə görülən işlər haqqında məlumat verilib. İndikator ilə bağlı müvafiq sahədə təkmilləşdirmənin həyata keçirilməsinə dair 2022-2023-cü illər üzrə Yol Xəritəsinin ilkin layihəsi müzakirəyə çıxarılıb. Sənəd layihəsinə iclas iştirakçıları tərəfindən səsləndirilən təkliflərin əlavə olunması və təsdiq edilmək üçün Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyaya təqdim edilməsi qərara alınıb.

The next meeting of the Working Group on connection to power supply networks of the Commission on Business Environment and International Rankings was held.
At the meeting, the final version of the Diagnostic Matrix of the World Bank Group's “Favorable Business Environment” project on “Connecting to Utilities: Electricity” indicator was presented, and information was given about the work done in this area. The first draft of roadmap for 2022-2023 on the implementation of improvements in the relevant field related to the indicator was discussed. It was decided to add the proposals made by the meeting participants to the draft document and submit it to the Commission on Business Environment and International Rankings for approval.