Cari ilin 23 iyun tarixində Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın “Elektrik təchizatı şəbəkələrinə qoşulma” işçi qrupunun videokonfrans formatında növbəti iclası keçiriləcək.
İclasda “Kommunal xidmətlərə (elektrik təchizatı şəbəkəsinə - ETŞ) qoşulma” indikatoru ilə bağlı 2022-2023-cü illər üzrə Yol Xəritəsində və “ETŞ-yə qoşulma üzrə Kommunikasiya Strategiyası”nda nəzərdə tutulmuş tədbirlərin cari ilin birinci yarımili üzrə icra vəziyyətinə dair məlumat veriləcək və gündəliyə uyğun digər məsələlər müzakirə ediləcək.
İclasda Energetika Nazirliyi, İqtisadiyyat Nazirliyi, “Azərişıq” ASC və digər aidiyyəti qurumların nümayəndələrinin iştirakı nəzərdə tutulur.
İşçi Qrupun iclasında iştirak etmək istəyən özəl sektorun nümayəndələrindən aşağıda göstərilən keçid vasitəsilə bu haqda məlumat vermələri xahiş olunur. Eyni zamanda, Komissiyanın internet portalının (https://azranking.az) “Rəqəmsal Təqvim” səhifəsində yaradılmış “Təklif göndər” bölməsinə daxil olaraq müvafiq təkliflər verilə bilər.

On 23 June, the next meeting of the Working Group on connection to power supply networks of the Commission on Business Environment and International Rankings will be held in video conference format.
The meeting will provide information on the implementation status of the measures provided for in the Road Map for 2022-2023 about the Connection to public utilities (electricity supply network - etc) and Communication Strategy on connection to electricity supply network for the first half of the current year, and other issues on the agenda will be discussed.
Representatives of the Ministry of Energy, the Ministry of Economy, Azerishig OJSC and other relevant agencies are expected to participate in the meeting.
Representatives of the private sector wishing to participate in the meeting of the Working Group are asked to inform about this via the link below. At the same time, relevant proposals can be submitted by entering the "Send proposal" section created on the "Digital Calendar" page of the Commission's internet portal (https://azranking.az).