Elektrik enerjisi ilə təchizatın sadələşdirilməsi məqsədilə yaradılmış Texniki Şuranın növbəti iclası keçirilib
1 saylı “Asan Kommunal” mərkəzində sahibkarların mövcud və ya inşa ediləcək tikinti obyektlərinin elektrik enerjisi ilə təchizatı prosedurunun sadələşdirilməsi məqsədilə yaradılmış Texniki Şuranın növbəti iclası keçirilib.
Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin (AERA) “Enerji tənzimləmə və monitorinq” departamentinin direktoru Pərviz Əliyev çıxış edərək ölkə Prezidentinin rəhbərliyi ilə son illərdə energetika sahəsində əldə olunan uğurlu nailiyyətlərdən söz açıb, bu sahədə aparılan əsaslı islahatları diqqətə çatdırıb.
İclasda gündəlikdə duran əsas məsələlər müzakirə olunub və Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2017-ci il 4 aprel tarixli, 1313 nömrəli Fərmanından irəli gələn məsələlərin həlli istiqamətində bir sıra qərarlar qəbul edilib. Bundan əlavə, Azərbaycan Respublikasının Energetika naziri Pərviz Şahbazovun əmri ilə yaradılmış texniki şuraların fəaliyyətinin təşkil olunması istiqamətində müzakirələr aparılıb və müvafiq göstərişlər verilib. Tədbirdə Texniki Şuranın üzvləri tərəfindən gündəlikdəki məsələlərə dair təkliflər dinlənilib.
Qeyd edək ki, iclasda 1 saylı “ASAN Kommunal”, 2 saylı “ASAN Kommunal”, Sumqayıt “ASAN xidmət” və Gəncə “ASAN xidmət” mərkəzlərində fəaliyyət göstərən texniki şuraların üzvləri iştirak ediblər.

Next meeting of Technical Council established to simplify the electricity supply was held
Next meeting of Technical Council, which was established to simplify the electricity supply procedures to existing or under construction facilities, was held at “ASAN Kommunal” centers No.1.
Director of the Department of “Energy Regulatory and Monitoring” of Azerbaijan Energy Regulatory Agency (AERA) Parviz Aliyev spoke about the recent achievements in the energy sector under the leadership of the President of the country and highlighted the fundamental reforms in this area.
The main issues on the agenda were discussed at the meeting and a number of decisions were made to address issues arising from the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan No. 1313 dated April 4, 2017. In addition, discussions were held on the organization of technical councils established by the decree of the Minister of Energy of the Republic of Azerbaijan Parviz Shahbazov, and relevant instructions were given. At the event, members of the Technical Council heard suggestions on the issues on the agenda.
It should be noted that the members of the technical councils operating at the “ASAN Kommunal” centers No.1 and No. 2, ASAN Service Centers in Sumgait and Ganja attended at the meeting.