“Dövlət qulluqçularının etik davranış qaydaları haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanunu ilə müəyyən edilən etik normalara dair dövlət qulluqçularının maarifləndirilməsi məqsədilə Energetika Nazirliyi əməkdaşlarının iştirakı ilə onlayn təlim keçirilib.
Təlimdə çıxış edən Dövlət qulluğu və kadrlar şöbəsinin müdiri, Nazirliyin etik müvəkkili Əsəd İsmayılov Nazirlik tərəfindən dövlət qulluğunda çalışan gənclərə, onların peşə bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi və müasir dövrün tələblərinə cavab verən gənc mütəxəssislər kimi formalaşmasına göstərilən qayğıdan bəhs edib, gənclərin dövlət qulluğuna olan marağının artması, vəzifə öhdəliklərini yüksək peşəkarlıqla, vicdanla və məsuliyyətlə yerinə yetirmələrini xüsusi ilə qeyd edib. COVID-19 pandemiyası dövründə xüsusi karantin rejimi çərçivəsində çalışan əməkdaşların fəaliyyətinin yüksək qiymətləndirildiyi bildirilib.
Daha sonra təlimdə “Dövlət qulluqçularının etik davranış qaydaları haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun əsas məqsəd və prinsipləri, Nazirliyin müvafiq əmri ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikası Energetika Nazirliyinin dövlət qulluqçularının etik davranış qaydaları” və bu qaydalara əməl edilməsinin dövlət qulluğunda əhəmiyyəti, dövlət qulluqçularının qarşılaşa biləcəkləri etik dilemmalar haqqında məlumat və etik davranış qaydalarına əməl olunmasına dair tövsiyələr verilib.

Online training on “Rules of Ethics Conduct of Civil Servants” was held
An online training was held with the participation of employees of the Ministry of Energy to educate civil servants on ethical norms defined by the law of the Republic of Azerbaijan on "Rules of Ethics Conduct of Civil Servants".
Head of Department of Civil Service and Human Resources, Ethics Commissioner Asad Ismayilov spoke about the care shown by the Ministry to the youth working in the civil service, improvement of their professional skills and formation as young professionals meeting the requirements of the modern era. He emphasized the growing interest of young people in the civil service, the fulfillment of their professional duties with honesty and responsibility. It was noted that the activities of the employees working under the special quarantine regime during the COVID-19 pandemic were highly appreciated.
Then, the training provided detailed information on the main objectives and principles of the law of the Republic of Azerbaijan, "Rules of Ethics Conducts of Civil Servants of the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan " approved by relevant Ordinance of the Ministry and the importance of following these rules in the civil service and the ethical dilemmas that civil servants may face, and recommendations were given to follow the rules of ethical conduct.