2020-ci ilin üçüncü rübündə vətəndaş müraciətləri ilə bağlı Energetika Nazirliyinin “Çağrı Mərkəzi” və “Qaynar xətt”i tərəfindən 721 zəng qəbul edilib. Daxil olan zənglərin 457-i enerji təchizatı, 58-i qaz təchizatı, 56-ı elektrik və qaz sayğaclarının quraşdırılması, 2-i mərkəzi istilik sistemi, 107-i isə digər məsələlərlə bağlı olub. Zənglərin 39-nu təşəkkür xarakterli, 2-ni isə Fövqəladə Hallar Nazirliyindən daxil olan qaz sızması və dəm qazı ilə bağlı müraciətlər təşkil edib.
Ümumilikdə bu ilin 9 ayı ərzində Energetika Nazirliyinin “Çağrı Mərkəzi” və “Qaynar xətt”i vasitəsilə 1833 zəng qəbul edilib ki, 2019-cu ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 51,3 % artım müşahidə olunub. Onlardan 1109-u enerji təchizatı, 155-i qaz təchizatı, 137-i sayğaclaşdırma, 7-i mərkəzi istilik sistemi, 140-ı təşəkkür, 260-ı digər məsələlərlə bağlı olub. Zənglərin 25-ni isə Fövqəladə Hallar Nazirliyindən daxil olan müraciətlər təşkil edib.
Hesabat dövründə daxil olan bütün zənglər çevik şəkildə cavablandırılıb, araşdırma tələb edən müraciətlər operativ şəkildə aidiyyəti üzrə nazirliyin müvafiq struktur bölmələrinə yönləndirilib və müraciət edən şəxslər araşdırmaların nəticələri barədə məlumatlandırılıb.
Xatırladaq ki, xüsusi karantin rejiminin davam etdiyi müddət ərzində vətəndaşlar müraciətlərini (012) 598-16-53/54 telefon nömrələri, (012) 598-16-55 “Qaynar xətti”,  “974” “Çağrı mərkəzi”, minenergy@minenergy.gov.az elektron poçt ünvanı,  www.minenergy.gov.az internet səhifəsi vasitəsilə Energetika Nazirliyinə ünvanlaya bilərlər.

1833 appeals were received by the Call Center of the Ministry of Energy during 9 months
721 appeals were received by the Call Center and Hot Line of the Ministry of Energy in third quarter of 2020. 457 of them were related to power supply, 58 to gas supply, 56 to electric and gas meters, 2 to the central heating system and 107 to other issues. 39 incoming calls made up gratitude calls and 2 calls were related to gas leak and carbon monoxide from the Ministry of Emergency Situations.
In total, during the 9 months of this year, 1833 appeals were received by the Call Center and Hot Line of the Ministry of Energy. In comparison with the same period of 2019, an increase of 51.3% was observed. Of which 1109 were related to power supply, 155 to gas supply, 137 to meters, 7 to the central heating system, 140 to gratitude and 260 to other issues. The call center received 25 calls related to gas leak and carbon monoxide from the Ministry of Emergency Situations.
It should be remembered that citizens' appeals are received through the Hot Line: (012) 598-16-55, Call Center of the Ministry: “974, and the Ministry's telephone number (012) 598-16-53/54, the website of the Ministry http://www.minenergy.gov.az, the e-mail address of the Ministry minenergy@minenergy.gov.az during the special quarantine regime.