Cari ilin 1-ci rübündə Energetika Nazirliyinin Çağrı Mərkəzinə 1071 müraciət daxil olub
2023-cü ilin 1-ci rübü ərzində Energetika Nazirliyinin “Çağrı Mərkəzi” və “Qaynar xətt”i vasitəsilə 1071 zəng qəbul edilib.
Bunlardan 969-nu elektrik və istilik enerjisi, təbii qaz təchizatı, 45-ni təşəkkür, 57-ni isə digər məsələlərlə bağlı müraciətlər təşkil edib.
İl ərzində daxil olan bütün zənglər operativ şəkildə cavablandırılıb, araşdırma tələb edən müraciətlər aidiyyəti üzrə nazirliyin müvafiq struktur bölmələrinə və tabeli qurumlara yönləndirilib, müraciət edən şəxslər araşdırmaların nəticələri barədə məlumatlandırılıb.
Qeyd edək ki, vətəndaşların müraciətlərinə baxılması işinin səmərəli təşkili məqsədilə Energetika Nazirliyinin “974” “Çağrı Mərkəzi” və (012) 598-16-55 “Qaynar Xətt”i fəaliyyət göstərir. “Çağrı Mərkəzi”nin xidmətlərindən istifadə etmək üçün vətəndaşlar Bakı şəhəri üzrə “974”, bölgələrdən və ölkəmizdə mövcud olan bütün mobil operatorlardan "012 974" nömrəsini yığmaqla zəng edə bilərlər. Çağrı Mərkəzi qanunvericilikdə nəzərdə tutulmuş qaydada iş günlərində saat 9.00-dan 18.00-dək fəaliyyət göstərir.

1071 appeals were received by the Call Center of the Ministry of Energy in the first quarter of current year
1071 appeals were received by the Call Center and Hot Line of the Ministry of Energy during the first quarter of 2023.
969 of them were related to the electricity and heat energy, natural gas supply, 45 to gratitude calls, 57 to other issues.
During the year, the calls received by Call Center were answered promptly. The appeals, which need to be investigated, have been sent to the relevant structural units of the Ministry and agencies under the Ministry, and individuals, who appeal to the Call Center, were informed about the results of investigations.
It should be noted that citizens' appeals are received through the Hot Line: (012) 598-16-55, Call Center of the Ministry: "974". To use the services of the Call Center, citizens can dial “974” from Baku, and dial "012 974" from regions and all mobile operators available in our country. Call Center operates from 9.00 to 18.00 on working days in accordance with legislation.