Bu ilin ilk 6 ayında Texniki Şuralar vasitəsilə 886 müraciətə baxılıb
2020-ci ilin II rübü ərzində Energetika Nazirliyinin tabeliyində olan Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi tərəfindən sahibkarlıq obyektlərinin elektrik şəbəkəsinə qoşulması ilə bağlı “ASAN xidmət” və “ASAN Kommunal” mərkəzlərində fəaliyyət göstərən Texniki Şuralar vasitəsilə 367 müraciətə baxılıb.
Ümumilikdə isə 6 ay ərzində Texniki Şuralar tərəfindən 886 müraciət qəbul edilib. Bunlardan 885-nin icrası təmin edilib, 1 müraciət isə təqdim edilmiş sənədlərdəki uyğunsuzluqlar səbəbindən baxılmamış saxlanılıb.
Bu dövrdə sifarişçilər tərəfindən “ASAN xidmət” və “ASAN Kommunal” mərkəzlərinə edilmiş müraciətlərlə bağlı yaranmış şikayətlər Enerji Tənzimləmə və Monitorinq Departamenti tərəfindən müvafiq qaydada həll edilərək sahibkarların məmnunluğu təmin edilib.
Qeyd edək ki, hazırda “ASAN xidmət” və “ASAN Kommunal” mərkəzlərində 12 Texniki Şura fəaliyyət göstərir.

The Energy Regulatory Agency under the Ministry of Energy received 367 applications during the second quarter of 2020 for connection of enterprises to electricity network through the Technical Councils operating at “ASAN Service” and “ASAN Kommunal” Centers.
In total, 886 applications were received by the Technical Councils within 6 months. The implementation of 885 applications was ensured, and 1 application were not implemented due to incompatibility in the submitted documents.
During this period, the customers` complaints related to the applications to “ASAN Service” and “ASAN Kommunal” were resolved by the Department of Energy Regulation and Monitoring in an appropriate manner and the entrepreneurs' satisfaction was ensured.
It should be noted that currently, 12 Technical Councils are operating at “ASAN Service” and “ASAN Kommunal” Centers.