Bu ilin I yarısında Energetika Nazirliyinin Çağrı Mərkəzinə 1964 müraciət daxil olub
2022-ci ilin 6 ayı ərzində Energetika Nazirliyinin “Çağrı Mərkəzi” və “Qaynar xətt”i vasitəsilə 1964 zəng qəbul edilib.
Daxil olan zənglərin 1523-ü elektrik və istilik enerjisi, təbii qaz təchizatı, 165-i sayğaclaşma, 90-ı təşəkkür xarakterli, 186-ı isə digər məsələlərlə bağlı olub. Qaz təchizatı üzrə zənglərdən 5-ni qaz sızması ilə bağlı Fövqəladə Hallar Nazirliyindən daxil olan müraciətlər təşkil edib.
Xatırladaq ki. vətəndaşların müraciətləri Energetika Nazirliyinin (012) 598-16-55 “Qaynar Xətt”i, “974” Çağrı Mərkəzi, minenergy.gov.az internet səhifəsi və minenergy@minenergy.gov.az elektron poçt ünvanı vasitəsilə qəbul edilir.

1964 appeals were received by the Call Center of the Ministry of Energy in the first half
1964 appeals were received by the Call Center and Hot Line of the Ministry of Energy during 6 months of 2022.
1523 of them were related to electricity, heat and gas supply, 165 to the installation of meters, and 186 to other issues. 90 incoming calls made up gratitude calls and 5 calls were related to gas leak from the Ministry of Emergency Situations.
It should be noted that citizens' appeals are received through the Hot Line: (012) 598-16-55, Call Center of the Ministry: "974", the website of the Ministry www.minenergy.gov.az, and the e-mail address of the Ministry minenergy@minenergy.gov.az.