2020-ci ilin 6 ayı ərzində Energetika Nazirliyinə istehlakçı hüquqlarının qorunması, elektrik enerjisi və təbii qaz təchizatı və digər məsələlərlə bağlı 1995 müraciət daxil olub.
Müraciətlərin 1203-ü elektrik enerjisi, 228-i təbii qaz təchizatı, 564-ü isə digər məzmunlu məsələləri əhatə edib. Bu müraciətlərdən 108-ni qaldırılan problemlərin həlli ilə bağlı təşəkkür məktubları təşkil edib.
Müraciətlər əsasən enerji təchizatı şəbəkəsinə qoşulma, sayğaclarda yaranan qüsurlar, elektrik qurğu və avadanlıqlarının istismara yararsız olması, elektrik enerjisinin keyfiyyəti, enerji və qaz təchizatında yaranan fasilələr, qazlaşdırma, borc və cərimələr, qaz sızması, sayğaclaşdırma, istilik təchizatı, işlə təminat və digər məsələləri əhatə edib.
Bu dövr ərzində 1667 müraciət Energetika Nazirliyi və Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi tərəfindən müvafiq qaydada araşdırılaraq cavablandırılıb.
Hesabat dövründə, həmçinin Energetika Nazirliyinin facebook səhifəsi vasitəsilə 50-dən çox müraciət daxil olub ki, həmin müraciətlər üzrə sorğular operativ qaydada cavablandırılıb, şikayət tipli müraciətlər isə Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi tərəfindən aidiyyəti üzrə araşdırılaraq icrası təmin edilib və vətəndaşa cavab göndərilib.

1995 appeals were received by the Ministry of Energy in the first half of this year
In the first half of this year, the Ministry of Energy received 1995 appeals on consumers' rights protection, electricity supply, natural gas supply.
1203 of them were related to electricity supply, 228 to natural gas supply, 564 of them were related to other issues. 108 of them were letters of thanks.
Appeals covered mainly to connection to the power supply network, meter problems, uselessness of electrical equipment and devices for operation, interruptions in electricity and gas supply, gasification, debt and fines, gas leak, installation of meters, heat supply, employment and other issues.
During this period, 1667 appeals have been investigated and answered by the Ministry of Energy and Energy Regulatory Agency.
During the reporting period, more than 50 appeals was received via Facebook page of the Ministry of Energy, which were promptly responded to, and the complaints were investigated and executed by the Energy Regulatory Agency and the results were sent to the individuals.