2019-cu ilin I rübü ərzində Energetika Nazirliyinin tabeliyində olan Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi tərəfindən sahibkarlıq obyektlərinin elektrik şəbəkəsinə qoşulması ilə bağlı “ASAN xidmət” və “ASAN kommunal” mərkəzlərində fəaliyyət göstərən Texniki Şuralar vasitəsilə 636 müraciətə baxılıb.
Yanvar ayı üzrə daxil olan müraciətlərin sayı 227, fevral ayı üzrə 261, mart ayı üzrə isə 148 olub.
Rüb ərzində qəbul edilmiş müraciətlərdən 614-nün icrası təmin edilib, 22 müraciət isə təqdim edilmiş sənədlərdəki uyğunsuzluqlar səbəbindən icra olunmayıb.
Bu dövrdə Texniki Şuralara daxil olmuş müraciətlər əsasında sahibkarlar tərəfindən 9858,4 kVt güc sifariş edilib və 1779318,52 AZN qoşulma haqqı ödənilib.
Bütün müraciətlər 1 və 2 saylı “ASAN kommunal” mərkəzlərində, Sumqayıt və Gəncə şəhərlərindəki “ASAN xidmət” mərkəzlərində yaradılmış Texniki Şuralar tərəfindən qəbul edilib və icra olunub.

636 applications were received through the Technical Councils in the first quarter of current year
The Energy Regulatory Agency under the Ministry of Energy received 636 applications during the first quarter of the year for connection to electricity network through the Technical Councils operating at “ASAN Service” and “ASAN Utility Centers”.
227 applications in January, 261 in February, 148 in March were received.
The implementation of 614 applications within the quarter was ensured, and 22 applications were not implemented due to incompatibility in the submitted documents.
On the basis of applications received by the Technical Councils in this period, entrepreneurs ordered 9858,4 kW of energy and 1779318,52 AZN were paid as connection fee.
All applications were received at ASAN Utility Centers No. 1 and No. 2 and through Technical Councils established at ASAN Service Centers in Sumgait and Ganja cities.