Bu ilin I rübündə Energetika Nazirliyinin Çağrı Mərkəzinə 1006 müraciət daxil olub
2022-ci ilin I rübündə Energetika Nazirliyinin “Çağrı Mərkəzi” və “Qaynar xətt”i vasitəsilə 1006 zəng qəbul edilib.
Daxil olan müraciətlərin 783-ü elektrik və istilik enerjisi, təbii qaz təchizatı, 62-si sayğacların quraşdırılması, 116-sı isə digər məsələlərlə bağlı olub. Zənglərdən 44-nü təşəkkür xarakterli, 1-ni isə qaz sızması ilə bağlı Fövqəladə Hallar Nazirliyindən daxil olan müraciətlər təşkil edib.
Bu dövrdə daxil olan bütün zənglər operativ şəkildə cavablandırılıb, araşdırma tələb edən müraciətlər aidiyyəti üzrə nazirliyin müvafiq struktur bölmələrinə və ya tabeli qurumlara yönləndirilib, müraciət edən şəxslər araşdırmaların nəticələri barədə məlumatlandırılıb.
Xatırladaq ki, vətəndaşların müraciətləri Energetika Nazirliyinin “974” Çağrı Mərkəzi, (012) 598-16-55 “Qaynar Xətt”i, eləcə də minenergy.gov.az internet səhifəsi və minenergy@minenergy.gov.az elektron poçt ünvanı vasitəsilə qəbul edilir.

1006 appeals were received by the Call Center of the Ministry of Energy in the first quarter
1006 appeals were received by the Call Center and Hot Line of the Ministry of Energy in the first quarter of 2022.
783 of them were related to electricity, central heating system and gas supply, 62 to the installation of meters, and 116 to other issues. 44 incoming calls made up gratitude calls and a call was related to gas leak from the Ministry of Emergency Situations.
It should be noted that citizens' appeals are received through the Hot Line: (012) 598-16-55, Call Center of the Ministry: "974", the website of the Ministry www.minenergy.gov.az, and the e-mail address of the Ministry minenergy@minenergy.gov.az.