Bu ilin 9 ayında Energetika Nazirliyinin Çağrı Mərkəzinə 3882 zəng daxil olub
2021-ci ilin 3-cü rübü ərzində Energetika Nazirliyinin “Çağrı Mərkəzi” və “Qaynar xətt”i vasitəsilə 1308 müraciət qəbul edilib.
Daxil olan zənglərin 888-i elektrik enerjisi təchizatı, 64-ü qaz təchizatı, 70-i sayğacların quraşdırılması, 3-ü mərkəzi istilik sistemi, 271-i isə digər məsələlərlə bağlı olub. Zənglərin 12-ni təşəkkür xarakterli müraciətlər təşkil edib.
Ümumilikdə bu ilin yanvar-sentyabr ayları ərzində Energetika Nazirliyinin “Çağrı Mərkəzi” və “Qaynar xətt”i vasitəsilə 3882 zəng qəbul edilib ki, bunların 2313-ü enerji təchizatı, 301-i qaz təchizatı, 225-i sayğaclaşdırma, 23-ü mərkəzi istilik sistemi, 93-ü təşəkkür, 918-i isə digər məsələlərlə bağlı müraciətləri əhatə edib. Zənglərin 9-u qaz sızması və ya dəm qazı ilə bağlı Fövqəladə Hallar Nazirliyindən daxil olmuş müraciətlər olub.
Bu dövrdə daxil olan bütün zənglər operativ şəkildə cavablandırılıb, araşdırma tələb edən müraciətlər aidiyyəti üzrə nazirliyin müvafiq struktur bölmələrinə və Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinə yönəldirilib, müraciət edən şəxslər araşdırmaların nəticələri barədə məlumatlandırılıb.

3882 appeals were received by the Call Center of the Ministry of Energy during the nine months of the year
1308 appeals were received by the Call Center and Hot Line of the Ministry of Energy in third quarter of 2021.
888 of them were related to power supply, 64 to gas supply, 70 to the installation of electric and gas meters, 3 to the heating system and 271 to other issues. 12 incoming calls made up gratitude calls.
In total, during January-September this year, 3882 appeals were received by the Call Center and Hot Line of the Ministry of Energy. Of which 2313 were related to power supply, 301 to gas supply, 225 to the installation of electric and gas meters, 23 to the heating system, 93 to gratitude and 918 to other issues. The call center received 9 calls related to gas leak and carbon monoxide from the Ministry of Emergency Situations.
During this period all calls received by Call Center were answered promptly. The complaints and appeals, which need to be investigated, have been sent to the relevant structural units of the Ministry and Azerbaijan Energy Regulatory Agency, and individuals, who appeal to the Call Center, were answered about the results of investigations.