Bu ilin 6 ayı üzrə Energetika Nazirliyinin Çağrı Mərkəzinə 830 müraciət daxil olub
Müraciətlər əsasən, elektrik enerjisi və qaz təchizatı məsələlərini əhatə edib. Bunlardan 343-ü enerji təchizatı, 280-i qaz təchizatı, 20-i elektrik və qaz sayğaclarının quraşdırılması, 7-i istilik sisteminə qoşulma, 78-i isə digər məsələlərlə bağlı müraciətlər olub. Daxil olan zənglərin 102-ni qaldırılan problemlərin həlli ilə bağlı təşəkkür zəngləri təşkil edib.
Hesabat dövründə qaz təchizatı üzrə qəbul edilən zənglərdən 31-i Fövqəladə Hallar Nazirliyindən daxil olan qaz sızması və dəm qazı ilə bağlı müraciətlər olub ki, bu zənglər operativ şəkildə “Azəriqaz” İB-nin 104, 185 və 521-33-44 saylı qaynar xətt nömrələrinə ötürülərək yaranmış vəziyyətlə bağlı məlumat verilib.
Cağrı Mərkəzi vasitəsilə nazirliyə daxil olan bütün zəng və sorğular çevik şəkildə cavablandırılıb, araşdırma tələb edən şikayət və müraciətlər operativ şəkildə aidiyyəti üzrə nazirliyin müvafiq struktur bölmələrinə yönləndirilib və müraciət edən şəxslər araşdırmaların nəticələri barədə məlumatlandırılıb.
Qeyd edək ki, vətəndaşlar Energetika Nazirliyinin fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun məsələlərlə bağlı nazirliyin (012) 598-16-55 “Qaynar Xətt” nömrəsinə və “974” qısa nömrəsinə zəng edərək Çağrı Mərkəzinin xidmətlərindən istifadə edə bilərlər.

830 appeals were received by the Call Center of the Ministry of Energy during the 6 months of this year
830 appeals were received by the Call Center of the Ministry of Energy during the 6 months of 2019.
The appeals mainly covered issues related to electricity and gas supply. 343 of them were related to power supply, 280 to gas supply, 20 to electric and gas meters, 7 to connection to the heating system and 78 to other issues. 102 incoming calls made up gratitude calls for solving the problems.
During first half of the year, the call center received 31 calls related to gas leak and carbon monoxide from the Ministry of Emergency Situations. These calls were forwarded operatively to “Azerigaz” PU hotline: 104, 185 and 521-33-44, and information was given about the situation.
It should be noted that citizens can use Call Center services for issues related to activities of the Ministry of Energy by calling the Ministry's hot line: (012) 598-16-55 and "974".