Bu ilin 1-ci rübündə Energetika Nazirliyi və tabeli qurumlara 1628 müraciət daxil olub
2022-ci ilin ilk 3 ayında Energetika Nazirliyi və tabeli qurumlara elektrik enerjisi təchizatı, təbii qaz təchizatı, sayğaclaşma, bərpa olunan enerji və digər məsələlərlə bağlı 1628 müraciət daxil olub.
Bu dövrdə 1235 müraciət müvafiq qaydada icra olunub, 237 müraciət isə baxılmaqdadır. 156 müraciət məlumat xarakterlidir.
Hesabat dövründə nazirlik və tabeliyindəki qurumların rəhbər vəzifəli şəxsləri tərəfindən 41 onlayn vətəndaş qəbulu təşkil edilib, vətəndaşlar tərəfindən qaldırılan məsələlərin qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həll edilməsi üçün müvafiq tapşırıqlar verilib.
Bu dövrdə nazirliyin sosial şəbəkə hesabları vasitəsilə 31 müraciət daxil olub ki, bunlar aidiyyəti üzrə yönləndirilib, sorğu tipli müraciətlər isə birbaşa və ya müvafiq struktur bölmələrin rəyləri əsasında cavablandırılıb.

1628 appeals were received by the Ministry of Energy and agencies under Ministry in the first quarter
In January-March 2022, the Ministry of Energy, Energy Regulatory Agency, Azerbaijan Renewable Energy Agency under the Ministry received 1628 appeals on electricity supply, natural gas supply, installation of meters, renewable energy and other issues.
In this period, 1235 appeals were implemented accordingly and 237 appeals are being processed. 156 appeals were informative.
In this period, 41 online citizen receptions were organized by the senior officials of the Ministry and agencies under the Ministry, and relevant instructions were given to investigate the issues raised by the citizens and to solve them in accordance with the requirements of the legislation.
During the reporting period, 31 appeals were received through social media accounts of the Ministry of Energy, which were sent relevantly, and some appeals were answered directly or on the basis of the opinions of the relevant structural divisions.