Birinci yarımildə Energetika Nazirliyinin Çağrı Mərkəzinə 2575 müraciət daxil olub
2021-ci ilin ikinci rübündə vətəndaş müraciətləri ilə bağlı Energetika Nazirliyinin “Çağrı Mərkəzi” və “Qaynar xətt”i tərəfindən 1383 zəng qəbul edilib.
Daxil olan zənglərin 849-u enerji təchizatı, 77-si qaz təchizatı, 76-sı elektrik və qaz sayğaclarının quraşdırılması, 6-sı mərkəzi istilik sistemi, 333-ü isə digər məsələlərlə bağlı olub. Zənglərin 39-nu təşəkkür xarakterli, 3-nü isə Fövqəladə Hallar Nazirliyindən daxil olan qaz sızması və dəm qazı ilə bağlı müraciətlər təşkil edib.
Ümumilikdə bu ilin 6 ayı ərzində Energetika Nazirliyinin “Çağrı Mərkəzi” və “Qaynar xətt”i vasitəsilə 2575 zəng qəbul edilib ki, bunların 1426-sı enerji təchizatı, 237-si qaz təchizatı, 155-i sayğaclaşdırma, 20-si mərkəzi istilik sistemi, 81-i təşəkkür, 647-si isə digər məsələlərlə bağlı müraciətləri əhatə edib. Zənglərin 9-u Fövqəladə Hallar Nazirliyindən daxil olan qaz sızması və dəm qazı ilə bağlı müraciətlər olub.
Bu dövrdə daxil olan bütün zənglər operativ şəkildə cavablandırılıb, araşdırma tələb edən müraciətlər aidiyyəti üzrə nazirliyin müvafiq struktur bölmələrinə və Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinə yönləndirilib, müraciət edən şəxslər araşdırmaların nəticələri barədə məlumatlandırılıb.
Qeyd edək ki, xüsusi karantin rejiminin davam etdiyi müddətdə vətəndaşlar müraciətlərini (012) “974” Çağrı Mərkəzi, (012) 598-16-55 “Qaynar xətt”i, minenergy@minenergy.gov.az elektron poçt ünvanı və www.minenergy.gov.az internet səhifəsi vasitəsilə Energetika Nazirliyinə ünvanlaya bilərlər.

2575 appeals were received by the Call Center of the Ministry of Energy in the first half of the year
1383 appeals were received by the Call Center and Hot Line of the Ministry of Energy in second quarter of 2021. 849 of them were related to power supply, 77 to gas supply, 76 to electric and gas meters, 6 to the heating system and 333 to other issues. 39 incoming calls made up gratitude calls and 3 calls were related to gas leak and carbon monoxide from the Ministry of Emergency Situations.
In total, during the 6 months of this year, 2575 appeals were received by the Call Center and Hot Line of the Ministry of Energy. Of which 1426 were related to power supply, 237 to gas supply, 155 to electric and gas meters, 20 to the heating system, 81 to gratitude and 647 to other issues. The call center received 9 calls related to gas leak and carbon monoxide from the Ministry of Emergency Situations.
During this period all calls received by Call Center were answered promptly. The complaints and appeals, which need to be investigated, have been sent to the relevant structural units of the Ministry and Azerbaijan Energy Regulatory Agency, and individuals, who appeal to the Call Center, were answered about the results of investigations.
It should be noted that citizens' appeals are received through the Hot Line: (012) 598-16-55, Call Center of the Ministry: (012) "974", the website of the Ministry www.minenergy.gov.az, and the e-mail address of the Ministry minenergy@minenergy.gov.az during the special quarantine regime.