Bakı Mühəndislik Universitetinin tələbələri ilə onlayn görüş keçirilib
Energetika Nazirliyi, tabeliyindəki Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi (AERA) və nazirlik yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin (BOEMDA) nümayəndələri ilə Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tələbə və müəllim heyəti arasında onlayn görüş keçirilib.
Görüşün əsas məqsədi Energetika Nazirliyinin və tabeli qurumlarının rəsmi internet səhifəsində yer alan tələbələr üçün faydalı ola biləcək məlumatları bölüşmək və informasiya əlçatanlığını asanlaşdırmaq olub.
Görüşü giriş nitqi ilə açan Energetika Nazirliyinin Mətbuat sektorunun müdiri Cahid Mikayılov tələbələrlə həyata keçirilən bu kimi görüşlərin əhəmiyyətini vurğulayaraq qurumların əsas fəaliyyət istiqamətləri, energetika sahəsində həyata keçirilən tədbirlər və yeniliklər barədə tələbələrə ətraflı məlumat verib.
BMU-nun Avtomatika, telekommunikasiya və energetika kafedrasının müdiri Ramiz Hümbətov isə qurumlarla qarşılıqlı əlaqələrin tələbələrin təhsil və iş həyatlarına töhfə verəcəyini diqqətə çatdıraraq əməkdaşlıq münasibətlərinin inkişaf etdirilməsi yönündə planlaşdırılan tədbirlərdən danışıb.
Daha sonra sözügedən qurumaların rəsmi internet səhifələrində yer alan məlumatlandırıcı və maarifləndirici məlumatlar tələbələrlə bölüşülüb.
Görüş təcrübə proqramları və işə qəbul qaydaları ilə bağlı tələbələri maraqlandıran sualların cavablandırılması ilə yekunlaşıb.

An online meeting was held between the students and tutors of Baku Engineering University (BEU) with representatives of the Ministry of Energy, AERA and AREA.
The main purpose of the meeting was to share information that could be useful for students on the official website of the Ministry of Energy and agencies under the Ministry and to facilitate access to information.
Jahid Mikayilov, the Head of the Press Section of the Ministry of Energy, who opened the meeting with an introductory speech, emphasized the importance of such meetings with students and gave detailed information to the students about the main activities of the institutions, measures and innovations in the field of energy.
Ramiz Humbatov, the Head of the Department of Automation, Telecommunications and Energy noted that the interaction with the institutions will contribute to the academic and working life of students and spoke about the planned measures to develop cooperation.
Then, informative and educational information on the official websites of these institutions was shared with students.
The meeting ended with answering students` questions regarding internship programs and recruitment rules.