Bakı Mühəndislik Universitetinin tələbələri ilə görüş keçirilib
20 fevral tarixində Energetika Nazirliyi, nazirliyin tabeliyində olan Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi (AERA) və Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin (BOEMDA) nümayəndələri ilə Bakı Mühəndislik Universitetinin tələbə və müəllim heyəti arasında energetika sahəsində görülmüş işlər barədə tələbələrin məlumatlandırılması, onların müvafiq sahələr üzrə biliklərinin artırılması prosesinə dəstək verilməsi məqsədi ilə onlayn görüş keçirilib.
Tələbələrlə görüş zamanı ölkəmizdə energetika, o cümlədən bərpa olunan enerji mənbələrindən istifadənin inkişafı, hazırlanmış qanun layihəsi, günəş və külək enerjisi sahəsinə özəl investisiyaların cəlbi sahəsində görülmüş işlər, bu sahədə həyata keçirilən pilot layihələr və gələcək planlar haqqında geniş məlumat verilib. Mühəndislik fakültəsinin müəllim və tələbələri müvafiq sahədə elmi tədqiqat potensialının gücləndirilməsinə dair fikirlərini bölüşüb və təkliflərlə çıxış ediblər.
Görüşdə tələbələrə Energetika Nazirliyində vakant yerlərə işə qəbul prosesi, dövlət qulluğu, dövlət qulluğuna qəbul üzrə müsabiqə və müsahibə qaydaları barədə də ətraflı məlumat verilib. Eyni zamanda tələbələr Energetika Nazirliyinin və AERA-nın rəsmi internet saytlarında enerji tənzimləmə və ümumilikdə energetika sahəsinin ayrı-ayrı bölmələri ilə tanış olublar, onlara bu qurumların mütəmadi yenilənən sosial media səhifələri barədə məlumat verilib. Sonda tələbə və müəllimləri maraqlandıran suallar qurum nümayəndələri tərəfindən cavablandırıb.
Tədbirə Bakı Mühəndislik Universitetinin elektrik mühəndisliyi, elektronika mühəndisliyi və elektroenergetika ixtisasları üzrə təhsil alan tələbələr və müvafiq ixtisasları tədris edən müəllim heyətindən ibarət 60-dan çox iştirakçı qatılıb.

Meeting was held with students of Baku Engineering University
On February 20, an online meeting was held between the representatives of the Ministry of Energy, Energy Regulatory Agency (AERA) and Renewable Energy Agency under the Ministry and the students and teaching staff of Baku Engineering University to inform students about the work done in the field of energy, and to support them in the process of increasing their knowledge in relevant fields.
During the meeting they were informed about the development of energy, including the use of renewable energy sources, the draft law, the work done for attracting private investments in the field of solar and wind energy, pilot projects and future plans in this area. Teachers and students from the department of engineering shared their views on strengthening the scientific research potential in the relevant field and made proposals.
At the meeting, the students were informed in detail about the recruitment process, civil service, competition for admission to the Civil Service and interview rules for vacancies in the Ministry of Energy. At the same time, students were informed about energy regulation, separate sections of energy field on the official websites of the Ministry of Energy and AERA, regularly updated social media websites of these institutions. Finally, students and teachers` questions were answered by the representatives of the organization.
More than 60 students from the faculty of electrical engineering, electronic engineering and electric power engineering of Baku Engineering University and teaching staff of relevant majors attended at the event.