Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri ilə görüş keçirib
17 mart tarixində Energetika Nazirliyi, nazirliyin tabeliyində olan Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi (AERA) və Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin (BOEMDA) nümayəndələri ilə Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) tələbələri arasında onlayn görüş keçirilib.
Görüş energetika sahəsində görülmüş işlər barədə tələbələrin məlumatlandırılması, onların müvafiq sahələr üzrə biliklərinin artırılması prosesinə dəstək verilməsi məqsədi ilə təşkil edilib. Ölkəmizdə energetika, o cümlədən bərpa olunan enerji mənbələrindən istifadənin inkişafı, bu sahədə həyata keçirilən pilot layihələr, universitetlərlə əməkdaşlıq perspektivləri və gələcək planlar haqqında məlumat verilib.
Görüş zamanı Energetika Nazirliyinin və AERA-nın rəsmi internet saytlarının ayrı-ayrı bölmələri əyani şəkildə nümayiş etdirilib, qurumların mütəmadi yenilənən sosial media səhifələri barədə məlumat verilib. Sonda görüş iştirakçılarını maraqlandıran suallar qurum nümayəndələri tərəfindən cavablandırıb.

On 17 March an online meeting was held between the students of Baku Higher Oil School  and representatives of Azerbaijan Energy Regulatory Agency (AERA) and Azerbaijan Renewable Energy Agency (AREA) under Ministry of Energy.
The meeting was organized to inform students about the work done in the field of energy and to support support the process of raising awareness in the relevant fields. They were informed about the development of energy, including the use of renewable energy sources in our country, pilot projects implemented in this area, prospects for cooperation with universities and future plans.
During the meeting, separate sections of the official websites of the Ministry of Energy and the AERA were visually demonstrated, information on the regularly updated social media pages of the organizations was given. Finally, students` questions were answered by the representatives of the organization.