Energetika naziri, Azərbaycan Respublikası və İtaliya Respublikası arasında İqtisadi Əməkdaşlıq üzrə birgə Hökumətlərarası Komissiyanın həmsədri  Pərviz Şahbazovla İtaliya Respublikasının Xarici İşlər və Beynəlxalq Əməkdaşlıq Nazirliyinin dövlət katibi, Hökumətlərarası Komissiyanın həmsədri Manlio Di Stefano arasında videokonfrans formatında görüş keçirilib. Tərəflər Azərbaycan-İtaliya arasında ikitərəfli əməkdaşlığın gündəliyinə daxil olan məsələləri, o cümlədən işğaldan azad olunmuş ərazilərin bərpasında İtaliya şirkətləri ilə əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə ediblər.
Görüşdə italiyalı həmsədrin ötən ilin 8-9 dekabr tarixlərində Azərbaycana səfərinin davamı olaraq, işğaldan azad edilmiş ərazilərdə həyata keçiriləcək bərpa və yenidənqurma işlərinə italyan şirkətlərinin cəlb edilməsi üçün bu ölkənin sahəvi assosiasiyalarının və dövlət şirkətlərinin iştirakı ilə “Web Missiya”nın təşkili, bu çərçivədə Azərbaycanın aidiyyəti qurumları ilə müzakirələrin keçirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Görüş zamanı həmçinin iki ölkə arasında müxtəlif sahələrdə əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları, İqtisadi Əməkdaşlıq üzrə birgə Hökumətlərarası Komissiyanın növbəti iclasının keçirilməsi məsələləri müzakirə edilib.

Minister of Energy, co-chair of the Joint Intergovernmental Commission on Economic Cooperation between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Italy Parviz Shahbazov held a meeting with the Secretary of State for the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation of the Republic of Italy, co-chair of the Intergovernmental Commission Manlio Di Stefano in a video conference format. The sides discussed issues on the agenda of bilateral cooperation between Azerbaijan and Italy, as well as cooperation with Italian companies on the restoration of liberated territories.
As a continuation of the Italian co-chair's visit to Azerbaijan on 8-9 December last year, the sides exchanged views on the establishment of the “Web mission” with the participation of the state companies and related associations of this country for the involvement of Italian companies in the restoration and reconstruction work to be carried out in the liberated territories and on holding discussions with the relevant agencies of Azerbaijan.
During the meeting, the sides also discussed the possibilities of expanding cooperation between the two countries in various fields, as well as the issues of holding another meeting of the Joint Intergovernmental Commission on Economic Cooperation.