Azərbaycan və Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin energetika nazirlərinin birgə mətbuat konfransı keçirilib
Martın 15-də Bakıda keçirilən 230 MVt gücündə "Qaradağ" Günəş Elektrik Stansiyasının təməlqoyma mərasimindən sonra Azərbaycanın energetika naziri Pərviz Şahbazov və Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin energetika və infrastruktur naziri Suhail Al Mazroueinin iştirakı ilə birgə mətbuat konfransı keçirilib.
Nazirlər yeni tikiləcək günəş elektrik stansiyasının ölkəmizin enerji sistemi üçün əhəmiyyəti, yaşıl enerji mənbələri hesabına illik elektrik enerjisi istehsalı həcminin artırılması, elektrik enerjisi üzrə qoyuluş gücündə bərpa olunan enerji mənbələrinin payının artırılması üzrə növbəti hədəflər, təməlqoyma mərasimi çərçivəsində imzalanmış sənədlərin əhəmiyyəti, Energetika Nazirliyi ilə “Masdar” şirkəti arasında əməkdaşlıq və digər mövzularla bağlı sualları cavablandırıblar.

A joint press conference of the Energy Ministers of Azerbaijan and the United Arab Emirates was held
On 15 March, following the groundbreaking ceremony of the 230 MW Garadagh Solar PV Plant in Baku, a joint press conference was held with the participation of Parviz Shahbazov, Azerbaijani Energy Minister and Suhail Al Mazrouei, Energy and Infrastructure Minister of the United Arab Emirates .
The ministers answered the questions on the importance of the new solar power plant to be built for the energy system of our country, increasing the annual volume of electricity production at the expense of green energy sources, increasing the share of renewable energy sources in the field of electricity, the importance of the documents signed within the framework of the groundbreaking ceremony, cooperation between Ministry of Energy and Masdar and other topics.