Oktyabrın 9-da Bakıda Azərbaycan Respublikası və Qazaxıstan Respublikası arasında ticarət-iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın 16-cı iclası keçiriləcək. İclasda hökumətlərarası komissiyanın həmsədrləri, Azərbaycanın Energetika naziri Pərviz Şahbazov və Qazaxıstanın Energetika naziri Kanat Bozumbayevin başçılıq etdikləri nümayəndə heyətləri iştirak edəcək.
Komissiyanın gündəliyinə iki ölkə arasında ticarət-iqtisadi, yanacaq-energetika, nəqliyyat, logistika, informasiya-kommunikasiya texnologiyaları, kənd təsərrüfatı və qida təhlükəsizliyi, əmək və əhalinin sosial müdafiəsi, miqrasiya, səhiyyə, mədəniyyət, turizm, təhsil, ətraf mühitin mühafizəsi, gənclər siyasəti, dövlət qulluğu, əqli mülkiyyət sahələrində əməkdaşlığa dair məsələlər daxil edilib. Tədbirdə Hökumətlərarası Komissiyanın 2018-ci il oktyabrın 31-də Qazaxıstanda keçirilmiş 15-ci iclasının Protokolunda qeyd olunan müvafiq sahələr üzrə görülmüş işlər, ticarət-iqtisadiyyat sahəsində əlaqələrin hazırkı vəziyyəti nəzərdən keçiriləcək, növbəti addımlar müəyyənləşdiriləcək.
Gündəlikdəki məsələlərin müzakirəsindən sonra Birgə Hökumətlərarası Komissiyasının 16-cı iclasının yekunlarına dair Protokol imzalanacaq.

16th meeting of Azerbaijan-Kazakhstan Joint Intergovernmental Commission on Trade and Economic Cooperation will be held
16th meeting of Azerbaijan-Kazakhstan Joint Intergovernmental Commission on Trade and Economic Cooperation will be held in Baku on October 9. Delegations led by the co-chairs of the intergovernmental commission - the Minister of Energy of Azerbaijan Parviz Shahbazov and the Minister of Energy of Kazakhstan Kanat Bozumbayev will attend the meeting.
The agenda of the comission included issues of cooperation between two countries in the field of trade and economy, fuel and energy, transport, logistics, information and communication technologies, agriculture and food security, labor and social protection, migration, health, culture, tourism, education, environmental protection, youth policy, civil service, intellectual property. At the event, current status of trade-economic relations, activities implemented on the relevant fields outlined in the protocol of the 15th meeting of the Intergovernmental Commission held on October 31, 2018 in Kazakhstan will be reviewed, and the next steps will be identified.
Following the discussion of the agenda, a Protocol will be signed on the outcomes of the 16th meeting of the Joint Intergovernmental Commission.