Azərbaycan - Qazaxıstan Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın 18-ci iclası keçiriləcək
Energetika naziri Pərviz Şahbazovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 05 iyul tarixində Nur-Sultan şəhərində keçiriləcək Azərbaycan Respublikası və Qazaxıstan Respublikası arasında ticarət-iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın 18-ci iclasında iştirak etmək üçün Qazaxıstana səfər edib.
İclas çərçivəsində Hökumətlərarası Komissiyanın 17-ci iclasından sonrakı dövrdə görülmüş işlərin nəzərdən keçirilməsi, ticarət-iqtisadi, energetika, nəqliyyat, logistika, sənaye və informasiya-kommunikasiya texnologiyaları, kənd təsərrüfatı, qida təhlükəsizliyi və digər sahələrdə əməkdaşlığa dair müzakirələrin aparılması nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, Azərbaycan və Qazaxıstan arasında Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın həmsədrləri Azərbaycan tərəfdən energetika naziri Pərviz Şahbazov, Qazaxıstan tərəfdən isə Baş nazirin müavini - ticarət və inteqrasiya naziri Baxıt Sultanovdur.

The 18th meeting of Azerbaijan-Kazakhstan Joint Intergovernmental Commission will be held
The delegation led by the Energy Minister Parviz Shahbazov visited Kazakhstan to attend the 5th meeting of the Joint Intergovernmental Commission on trade and economic cooperation between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Kazakhstan to be held in Nur-Sultan on 18 July.
Within the meeting, it is planned to review the work done after the 17th meeting of the Intergovernmental Commission, discuss cooperation on trade and economic, energy, transport, logistics, industry and information and communication technologies, agriculture, food security and other fields.
It should be noted that the co - chairs of the Joint Intergovernmental Commission between Azerbaijan and Kazakhstan are the Energy Minister Parviz Shahbazov of Azerbaijan and the Deputy Prime Minister-Minister of Trade and Integration Bakhyt Sultanov from Kazakhstan.