Mayın 22-də  Londonda Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının Hökuməti arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın 3-cü iclası keçiriləcək. İclasda Azərbaycan və Böyük Britaniya arasında iqtisadi və ticari əlaqələrin mövcud vəziyyəti, Komissiyanın 2-ci iclasından sonrakı dövrdə görülmüş işlər və və əməkdaşlığın genişləndirilməsi perspektivləri müzakirə ediləcək.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının Hökuməti arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın həmsədrləri Azərbaycan tərəfdən Energetika naziri Pərviz Şahbazov, Böyük Bitaniya tərəfdən Ticarət Siyasəti üzrə dövlət naziri Corc Hollinqberidir.
Hökumətlərarası Komissiyanın 3-cü iclası çərçivəsində Azərbaycan-Böyük Britaniya enerji forumu da keçiriləcək. Forumda Energetika naziri  Pərviz Şahbazovun çıxışı, neft-qaz sektorunun, bərpa olunan enerji sahəsinin inkişafı, eləcə də Azərbaycanda enerji islahatlarına dair təqdimatlar nəzərdə tutulub.

Azerbaijan-UK Intergovernmental Commission meeting and energy forum will be held
The third meeting of the Joint Intergovernmental Commission on Economic Cooperation between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the United Kingdom of Great Britain and North Ireland will be held in London on May 22. Issues on the current state of economic and trade relations between the two countries, the work done after the second meeting, as well as perspectives for expanding cooperation will be discussed.
Parviz Shahbazov is the co-chairman of the Intergovernmental Commission on the part of Azerbaijan, while the UK's State Minister for Trade Policy George Hollingbery co-chairs the Commission on the part of the UK.
Within the framework of the meeting, the Azerbaijani-British Energy Forum will be held. The Minister of Energy of the Republic of Azerbaijan Parviz Shahbazov will deliver a speech and make a presentation on the development of the oil and gas sector, renewable energy and energy reforms.