2019-cu ilin I yarısında Energetika Nazirliyinin tabeliyində olan Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi tərəfindən sahibkarlıq obyektlərinin elektrik şəbəkəsinə qoşulması ilə bağlı “ASAN xidmət” və “ASAN kommunal” mərkəzlərində fəaliyyət göstərən Texniki Şuralar vasitəsilə 1174 müraciətə baxılıb.
Yanvar ayı üzrə daxil olan müraciətlərin sayı 227, fevral ayı üzrə 261, mart ayı üzrə 148, aprel ayı üzrə 179, may ayı üzrə 200, iyun ayı üzrə isə 159 olub.
Hesabat dövründə qəbul edilmiş müraciətlərdən 1148-nin icrası təmin olunub, 26 müraciət isə təqdim edilmiş sənədlərdəki uyğunsuzluqlar səbəbindən icra edilməyib.
Ümumilikdə yanvar-iyun ayları ərzində Texniki Şuralara daxil olmuş müraciətlər əsasında sahibkarlar tərəfindən 19122,5 kVt güc sifariş edilib və 3399680,01 AZN qoşulma haqqı ödənilib.
Bu dövrdə daxil olmuş bütün müraciətlər 1 və 2 saylı “ASAN kommunal” mərkəzlərində, Sumqayıt və Gəncə şəhərlərindəki “ASAN xidmət” mərkəzlərində yaradılmış Texniki Şuralar tərəfindən qəbul edilib və icra olunub.

1174 applications were received through the Technical Councils in the first half of current year
The Energy Regulatory Agency under the Ministry of Energy received 1174 applications during the first half of the year for connection to electricity network through the Technical Councils operating at “ASAN Service” and “ASAN Utility Centers”.
227 applications in January, 261 in February, 148 in March, 179 in April, 200 in May, 159 in June were received.
The implementation of 1148 applications within the first half of the year was ensured, and 26 applications were not implemented due to incompatibility in the submitted documents.
On the basis of applications received by the Technical Councils in this period, entrepreneurs ordered 19122,5 kW of energy and 3399680,01 AZN were paid as connection fee.
During this period, all applications were received at ASAN Utility Centers No. 1 and No. 2 and through Technical Councils established at ASAN Service Centers in Sumgait and Ganja cities.