2021-ci ildə Energetika Nazirliyi və tabeliyindəki qurumlar tərəfindən 7914 müraciətə baxılıb
2021-ci ildə Energetika Nazirliyi və tabeliyində olan qurumlara elektrik və istilik enerjisi, təbii qaz təchizatı, bərpa olunan enerji və digər məsələlərlə bağlı 7914 müraciət daxil olub.
Bu dövrdə 6587 müraciət müvafiq qaydada icra olunub, 359 müraciət isə baxılmaqdadır. 968 müraciət məlumat xarakterlidir.
Hesabat dövründə nazirlik və tabeliyindəki qurumların rəhbər vəzifəli şəxsləri tərəfindən 41 onlayn vətəndaş qəbulu təşkil edilib, vətəndaşlar tərəfindən qaldırılan məsələlərin qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həll edilməsi üçün müvafiq tapşırıqlar verilib.
Bu dövrdə nazirliyin sosial şəbəkə hesabları vasitəsilə 90-a yaxın müraciət daxil olub ki, bunlar aidiyyəti üzrə araşdırılması üçün yönləndirilib, sorğu tipli müraciətlər isə birbaşa və ya müvafiq struktur bölmələrin rəyləri əsasında cavablandırılıb.

7914 appeals were reviewed by the Ministry of Energy and agencies under the Ministry in 2021
7914 appeals on electricity supply, natural gas supply, heat supply, renewable energy and other issues were received by the Ministry of Energy and agencies under the Ministry in 2021.
In this period, 6587 appeals were implemented accordingly and 359 appeals are being processed. 968 appeals were informative.
In this period, 41 online citizen receptions were organized by the senior officials of the Ministry and agencies under the Ministry, and relevant instructions were given to investigate the issues raised by the citizens and to solve them in accordance with the requirements of the legislation.
During the reporting period, up to 90 appeals were received through social media accounts of the Ministry of Energy, which were sent relevantly, and some appeals were answered directly or on the basis of the opinions of the relevant structural divisions.