2018-ci ilin dekabr ayında Energetika Nazirliyinin tabeliyində olan Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinə sahibkarlıq obyektlərinin elektrik şəbəkəsinə qoşulması ilə bağlı “ASAN xidmət” və “ASAN Kommunal” mərkəzlərində fəaliyyət göstərən Texniki Şuralar vasitəsilə 118 müraciət daxil olub və icrası təmin edilib.
Dekabr ayı üzrə Texniki Şuralara daxil olmuş müraciətlər əsasında sahibkarlar tərəfindən 1352,57 kVt güc sifariş edilib və 291804,98 AZN qoşulma haqqı ödənilib.
Bütün müraciətlər 1 və 2 saylı “ASAN Kommunal” mərkəzlərində, Sumqayıt və Gəncə şəhərlərindəki “ASAN Xidmət” mərkəzlərində yaradılmış Texniki Şuralar vasitəsilə qəbul edilib.
Qeyd edək ki, cari ilin may-dekabr ayları ərzində Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinə sahibkarlar tərəfindən Texniki Şuralar vasitəsilə 1164 müraciət daxil olub. Bu dövrdə 14663,85 kVt güc sifariş edilib, 3351774,06 AZN qoşulma haqqı ödənilib.
Ümumilikdə isə 2018-ci ilin 12 ayı üzrə Texniki Şuralarda sahibkarlıq obyektlərinin elektrik şəbəkəsinə qoşulması ilə bağlı 2037 müraciətə baxılıb.

2037 applications were received through the Technical Councils during 2018
The Energy Regulatory Agency under the Ministry of Energy received 118 applications in December 2018 for connection to electricity grid through the Technical Councils operating at ASAN Service and ASAN Utility Centers.
On the basis of applications received by the Technical Councils in December, entrepreneurs ordered 1352.57 kW of energy and 291804.98 AZN were paid as connection fee.
All applications were received at ASAN Utility Centers No. 1 and No. 2 and through Technical Councils established at ASAN Service Centers in Sumgait and Ganja cities.
It should be noted that within the period from May to December of 2018, the Energy Regulatory Agency received 1,114 applications from entrepreneurs through Technical Councils. During this period 14663,85 kW of energy were ordered and 3351774,06 AZN was paid as a connection fee.
A total of 2037 applications for connection to the electricity grids were reviewed by Technical Councils during 2018.