Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 23 iyun 2026-cı il tarixli müvafiq Sərəncamları ilə Energetika Nazirliyinin dövlət qulluğunda səmərəli fəaliyyətlərinə görə təltif olunmuş əməkdaşlarına vəsiqə və medallar təqdim edilib.
Nazir Pərviz Şahbazov təltif olunmuş əməkdaşları təbrik edərək onlara fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb. Əməkdaşlar göstərilən yüksək etimada və əməyə verilən dəyərə görə minnətdarlıqlarını bildiriblər.
Qeyd edək ki, Energetika Nazirliyi Aparatının rəhbəri Zaur Məmmədova “3-cü dərəcə dövlət müşaviri” ixtisas dərəcəsi verilib. Nazirliyin aparat rəhbərinin müavini Rauf Rzayev, nazirin müşaviri Zəminə Əliyeva və Maliyyə şöbəsinin müdir müavini Elçin Mehrəliyev isə “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medalı ilə təltif olunublar.

Certificates and medals were presented to employees of the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan who were awarded state distinctions in recognition of their distinguished service in the civil service pursuant to the relevant Orders of the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev dated 23 June 2026.
Minister of Energy Parviz Shahbazov congratulated the award recipients and wished them continued success in their professional activities. The employees expressed their sincere gratitude for the high recognition and appreciation of their service.
It should be noted that Zaur Mammadov Head of Administration of the Ministry of Energy was awarded with the 3rd Rank State Adviser. Deputy Head of Administration of the Ministry Rauf Rzayev, Adviser to the Minister Zamina Aliyeva and Deputy Head of the Finance Department Elchin Mehraliyev were awarded the medal “For Distinction in the Civil Service.”