SOCAR-da 54 nəfər enerji idarəçisi müəyyən edilib
Azərbaycan Respublikasının “Enerji resurslarından səmərəli istifadə və enerji effektivliyi haqqında” Qanunundan irəli gələn tələblərə uyğun olaraq, SOCAR Tower inzibati binasında və SOCAR-ın strukturuna daxil olan 38 müəssisə və təşkilatda enerji idarəçilərinin müəyyən edilməsi məqsədi ilə keçirilən attestasiya başa çatıb.
Ümumilikdə 105 nəfər namizədin cəlb olunduğu attestasiyada 54 nəfər enerji idarəçisi vəzifəsinə uyğun hesab edilib, 3 nəfər isə ehtiyat siyahısına daxil edilib.
Layihənin uğurla başa çatdırılması enerji idarəetmə sisteminin gücləndirilməsi, peşəkar insan kapitalının formalaşdırılması, enerji resurslarından səmərəli istifadə, enerji effektivliyinin artırılması, karbon emissiyalarının azaldılması və dayanıqlı inkişaf hədəflərinin həyata keçirilməsi istiqamətində mühüm əhəmiyyət kəsb edir.

In accordance with the requirements of the Law of the Republic of Azerbaijan on the Efficient Use of Energy Resources and Energy Efficiency, the certification process conducted to designate energy managers for the SOCAR Tower administrative building and 38 enterprises and organizations within the SOCAR group has been successfully completed.
A total of 105 candidates participated in the certification process. Following the assessment, 54 candidates were certified as energy managers, while three candidates were placed on the reserve list.
The successful completion of this initiative marks an important milestone in strengthening energy management practices across SOCAR. It will contribute to the development of professional human capital, the efficient use of energy resources, enhanced energy efficiency, reduced carbon emissions, and the achievement of the country's sustainable development objectives.