Dövlət Qulluqçularının Peşə Bayramı Günü münasibətilə tədbir keçirilib
Energetika Nazirliyində 23 iyun - Dövlət Qulluqçularının Peşə Bayramı Günü münasibətilə tədbir keçirilib.
Nazir müavini Samir Vəliyev kollektiv üzvlərini təbrik edib, bu günün dövlət qulluqçularının fəaliyyətinə verilən qiymətin ifadəsi olduğunu vurğulayıb. Qeyd edilib ki, dövlət qulluğu sisteminin formalaşdırılması və inkişafı Ümummilli Lider Heydər Əliyevin adı ilə sıx bağlıdır. Məhz onun rəhbərliyi ilə ölkədə peşəkar, şəffaf və səmərəli dövlət idarəçiliyi prinsiplərinə əsaslanan dövlət qulluğu institutunun təməli qoyulub. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə dövlət qulluğu sistemi daha da təkmilləşdirilərək müasir çağırışlara uyğunlaşdırılıb, dövlət qulluqçularının peşəkarlığının artırılması, vətəndaş məmnunluğunun təmin edilməsi və dövlətçilik ənənələrinin möhkəmləndirilməsi istiqamətində ardıcıl islahatlar həyata keçirilib.
Tədbir zamanı Nazirliyin Dövlət qulluğu və təşkilati idarəetmə şöbəsinin müdiri Əsəd İsmayılov və digər əməkdaşlar da çıxış edərək bu günün əhəmiyyətini, dövlət başçısı tərəfindən qarşıya qoyulan tapşırıqların vaxtında, keyfiyyətlə və yüksək peşəkarlıqla icra edilməsinin önəmini vurğulayıblar.
Xatırladaq ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 2006-cı il 25 may tarixli Sərəncamına əsasən, hər il iyunun 23-ü ölkəmizdə Dövlət Qulluqçularının Peşə Bayramı Günü kimi qeyd olunur.

The event was held at the Ministry of Energy on the occasion of 23 June - Professional Holiday of Civil Servants at the Ministry of Energy.
Deputy Minister Samir Valiyev congratulated the Ministry’s staff on the occasion and emphasized that this day serves as an expression of appreciation for the valuable contributions and dedication of civil servants. It was noted that the establishment and development of the civil service system in Azerbaijan are closely associated with the name of the National Leader Heydar Aliyev. Under his leadership, the foundations of a civil service institution based on the principles of professionalism, transparency and effective public administration were laid in the country. Under the leadership of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, the civil service system has been further enhanced and aligned with modern challenges. Consistent reforms have been implemented to strengthen the professionalism of civil servants, ensure citizen satisfaction and reinforce the traditions of statehood.
During the event, Head of the Ministry’s Department of Civil Service and Organizational Management Asad Ismayilov, along with other employees, also addressed the participants. They highlighted the significance of the occasion and stressed the importance of carrying out the tasks set by the Head of State in a timely manner, with high quality and the utmost professionalism.
It should be noted that, according to the Order of the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev dated 25 May 2006, 23 June is celebrated annually in Azerbaijan as Civil Servants’ Professional Holiday.