Energetika Nazirliyində “Dövlət qulluğunda etik davranış qaydalarının praktiki tətbiqi məsələləri və korrupsiyaya qarşı mübarizə” mövzusunda təlim keçirilib. Dövlət qulluğu və təşkilati idarəetmə şöbəsinin müdiri Əsəd İsmayılov Energetika Nazirliyi ilə Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) arasında əməkdaşlıq çərçivəsində dövlət qulluqçuları üçün təlimlərin səmərəli şəkildə davam etdiyini bildirib və cari təlimin mövzusunun aktuallığını vurğulayıb.
Daha sonra DİM nümayəndəsi Zeynal Cabbarovun nazirliyin müxtəlif şöbə və sektorlarında çalışan dövlət qulluqçuları üçün korrupsiyaya qarşı mübarizə və etik davranış qaydalarının tətbiqi  ilə bağlı geniş təqdimatı olub. Təqdimatda dövlət qulluqçularının etik davranış qaydaları, onun əhəmiyyəti, bu istiqamətdə qəbul edilmiş beynəlxalq və milli qanunvericilik sənədləri, habelə, korrupsiya ilə əlaqədar hüquqpozmaların subyektləri və növləri barədə məlumat verilib. Eyni zamanda, etik davranış qaydalarının pozulması və korrupsiya hallarına görə yaranan məsuliyyət və  mübarizə tədbirləri barədə ətraflı müzakirələr aparılıb.
Təlim zamanı mövzu üzrə müxtəlif praktiki situasiyalar təqdim olunub, iştirakçılarla interaktiv müzakirələr aparılıb, onların fikirləri dinlənilib və sualları cavablandırılıb.
Təlimdə Energetika Nazirliyinin Aparatı,  Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi və Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin əməkdaşları iştirak ediblər.

Another training session organized for Civil Servants at the Ministry of Energy
The Ministry of Energy hosted another training session entitled Practical Application of Ethical Conduct Rules in the Civil Service and Combating Corruption. Asad Ismayilov, Head of the Civil Service and Organizational Management Department, noted that training programmes for civil servants are being successfully continued within the framework of the cooperation between the Ministry of Energy and the State Examination Center (SEC), emphasizing the relevance of the current training topic.
The session continued with a comprehensive presentation delivered by Zeynal Jabbarov, representative of the SEC, for civil servants from various departments and sections of the Ministry on combating corruption and the practical application of ethical conduct rules. The presentation covered the principles and importance of ethical conduct for civil servants, the relevant international and national legal frameworks, as well as the subjects and types of corruption-related offences. It also included detailed discussions on liability arising from violations of ethical conduct rules and corruption-related offences, along with the corresponding anti-corruption measures.
During the training, participants were presented with various practical case studies, engaged in interactive discussions, shared their views, and had their questions addressed.